Як обрати безпечну штучну ялинку: поради для кам’янчан

Найкраще – вирушити до магазину та підібрати штучну ялинку особисто. Це дає можливість уважно оглянути її, оцінити зовнішній вигляд голок та гілок, загальну естетику виробу, його колір та запах. Адже купуючи ялинку в інтернет-магазині, не можна впевнено судити про останній з названих параметрів, хоча він є найбільш вагомим. В такому випадку фахівці Кам’янського РВ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» радять спиратися на наявність сертифікатів якості та обов’язково пильно перевірити покупку у пункті доставлення при отриманні.
Наскільки безпечна новорічна ялинка, можна визначити за кількома ключовими параметрами:
- При покупці обов’язково вимагайте у продавця сертифікат якості на продукцію. Наявність цього документа означає, що ялинка зроблена за всіма нормами та правилами з безпечних і вогнестійких матеріалів, є якісною і безпечною для здоров’я людини. Також на етикетці обов’язково має бути вказана фірма-виробник, країна походження та дата виготовлення. Краще відмовитися від дешевої продукції китайського виробництва та віддати перевагу українським виробникам, які мають сертифікацію якості по нормах ДСТУ 1724-92.
- Оцініть запах виробу: в ідеалі ялинка не повинна нічим пахнути, особливо мати різкий запах хімії, не дивлячись на те, з яких полімерних матеріалів виготовлено новорічне дерево. Наявність запаху є потужним сигналом того, що ялинка містить токсичні речовини – формальдегід, фенол, толуол, метилен, ацетон тощо. Останні можуть спричинити цілу низку недуг: головні болі, слабкість, запаморочення непритомність, алергічні реакції.
- Перевірте міцність голок та гілок: погладьте штучне дерево проти ворсу, посмикайте голки, спробуйте зігнути гілку. Хвоя повинна міцно кріпитися до основи, не обсипатися, вигнуті гілочки й голки повинні бути пружними та приймати початкову форму. Якісній продукції таке тестування не зашкодить, відповідно таку ялинку можна розглядати як варіант покупки.
- Рукою або серветкою потріть гілочки та стовбур дерева – якщо на шкірі руки або серветці будуть залишки фарби, краще не здійснюйте покупку, оскільки це є ознакою неякісного товару. Така ялинка може містити у своєму складі свинець, ртуть, кадмій, миш’як, барій, які негативно впливають на центральну нервову систему, викликають хвороби дихальних шляхів і також можуть призвести до алергії;
- Зверніть увагу на підставку: вона повинна бути стійкою та бажано металевою.
- Якщо ялинка якісна, серед хвої не повинен бути помітним дріт-основа.
- Уважно огляньте усі стики й частини дерева: надійність кріплення голок до гілок і гілок до стовбура. Від цього залежить термін експлуатації;
- Зберігайте розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі.
- Додатковим безпековим фактором стане гарантія від виробника.
- І наостанок, враховуйте розміри вашої оселі. Якщо у вас немає місця для зберігання цілого дерева, то обирайте таке, що розкладається і не купуйте надто великої ялинки.
На сьогодні існує два види штучних ялинок:
- штучна ялина — крона має форму конуса, голки короткі, гілки спрямовані вниз і повністю приховують стовбур дерева;
- штучна сосна — гілки спрямовані догори, тому стовбур не закривається повністю, крона має овальну форму, голки довгі, пухнасті.
Усі штучні інтер’єрні дерева виготовлені із полімерних матеріалів. Найбільш поширеними з них для виготовлення ялинок є такі:
- Монофіламентна нитка (волосінь) — цей матеріал найкраще підходить для виготовлення штучних сосон. Ялинки з волосіні дуже пухнасті та через маленьку товщину голок виглядають менш реалістично, проте досить схожі на живе дерево. Їх не можна назвати зносостійкими та вогнетривкими – не найкращий варіант для придбання, але вони мають попит завдяки низькій вартості.
- Поліпропілен вважається найбезпечнішим видом полімерних матеріалів, тому виріб з нього є найякіснішим, але й дорожчим інших варіантів. Він добре імітує справжню ялинку, тому з нього найчастіше роблять штучні дерева, крім того, він досить стійкий і може служити десятки років при гарному догляді. З нього виготовляють литі ялинки з цілісними деталями й вони мають надзвичайно привабливий реалістичний вигляд. Матеріал найякісніших литих ялинок – харчовий пластик. Він без запаху, не викликає алергію і не горить. Фактично це ідеальний матеріал для новорічного дерева.
- Полівінілхлорид (ПВХ-плівка) — найуживаніший вид пластмас для виробництва штучних ялинок. ПВХ-плівка схожа на всім нам добре відомий новорічний «дощик». Цей матеріал м’якший на дотик у порівнянні з монофіламентною ниткою, але він вважається набагато нижчим за якістю та коштує дешевше. Ялинки з ПВХ також досить привабливі, стійкі до займання, але не такі зносостійкі.
На що звернути увагу під час купівлі натуральної ялинки, читайте за посиланням.