У мешканки Кривого Рогу, яку восени періодично кусали комарі, з-під шкіри видалили 11-сантиметрового гельмінта

Поділитись:
WhatsApp
Viber

На початку березня 2024 року у Кривому Розі було зафіксовано перший випадок захворювання на дирофіляріоз у людини. Як повідомили у ВCП «Криворізький районний відділ ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ”», мешканка міста відзначала періодичні укуси комарів у жовтні – листопаді 2023 року та зі скаргами на періодичний набряк, біль, почуття повзання, пухлиноподібне утворення в ділянці лівої скроні звернулась у березні до міської лікарні. Їй було рекомендовано УЗД, яке згодом підтвердило наявність стороннього тіла.

«Після оперативного втручання видалено гельмінта ниткоподібної форми молочно-білого кольору 11 см, встановлено діагноз «Дирофіляріоз, підшкірна форма». Після лабораторного дослідження встановлено: вилучений біоматеріал ідентифіковано як самичку гельмінта (нематоди) Dirofilaria repens. В осередку дирофіляріозу своєчасно проведено ентомологічне обстеження.

З початку 2013 року у місті було зареєстровано 57 випадків цього захворювання у мешканців міста. Спостерігається тільки підшкірна форма дирофіляріозу», – зазначається в повідомленні.

Ентомолог Людмила Колесник пояснює: дирофіляріоз характеризується паразитуванням нематоди під шкірою, у слизових оболонках, кон’юнктиві органів зору, молочних залозах, а також має повільний розвиток та хронічний перебіг захворювання. Зараження людини виникає через укус комахи – кровососа, яка переносить збудники (мікрофілярії) від тварини до тварини або від тварини до людини. Джерелом зараження комах тут завше стають інвазовані (які несуть в собі ознаки цього зараження) собаки, кішки, зрідка вовки, лисиці.

«Зазвичай від укусу до виявлення захворювання проходить від кількох місяців до 2 років. І чим раніше лікарі поставлять медичний діагноз, тим ефективніше може пройти процес лікування. Явними ознаками захворювання можуть бути набряки в місці укусу, свербіж, головний біль, нудота, слабкість. Також можна спостерігати в клініці захворювання за явним переміщенням набряку внаслідок процесу міграції гельмінта. Особливо, це часто буває після місцевого лікування. Основним заходом в таких ситуаціях є тільки хірургічне видалення», – додає фахівець.

Для профілактики захворювання ентомолог радить при відвідуванні місць відпочинку використовувати репеленти (для захисту малюків до 3 років – спеціальні браслети з репелентними вставками), а для житла застосовувати фумігатори.

17.04.2024
Категорія: Новини
Теґи: гельмінт комар Кривий Ріг