В «Енергоатомі» повідомили, що ЗАЕС знову опинилася на межі блекауту (оновлено)

Сьогодні, 23 травня 2024 року, о 13:31 відключилася зовнішня повітряна лінія ПЛ-750 кВ «Дніпровська», що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із Об’єднаною енергосистемою України. Наразі найбільша АЕС Європи з’єднана з українською енергосистемою лише лінією електропередачі ПЛ-330 кВ «Запорізька ТЕС — Феросплавна». Про це проінформували в НАЕК «Енергоатом».
«У разі відмови цієї лінії на ЗАЕС станеться черговий повний блекаут, що є важким порушенням умов нормальної експлуатації станції й загрожує розвитком аварії», – йдеться у повідомленні.
Також в «Енергоатомі» нагадали, що від початку російської окупації Запорізька АЕС уже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. Їхня відмова загрожує розвитком ядерної та радіаційної аварії.
Станом на 16:44 в НЕК «Укренерго» повідомили, що ремонтні бригади відновили надійність живлення Запорізької АЕС. Високовольтна повітряна лінія 750 кВ включена в роботу.