В Україні розпочато риболовний сезон

На переважній більшості внутрішніх водойм України, у тому числі і на водосховищах р. Дніпро (Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському) закінчився термін весняно-літньої нерестової заборои на лов риби. Отже відтепер рибалки, які полюбляють посидіти з вудкою біля прохолодних водойм, мають можливість насолодитися своїм улюбленим хобі, повідомляють у Держрибагентстві.
Втім, щоб отримати задоволення від перебування на риболовлі та мимоволі не стати браконьєром, важливо пам’ятати про дотримання Правил любительського рибальства:
- спосіб лову: дозволено ловити вудками та спінінгами з використанням штучної або природної принади, але не більше 7 гачків на особу;
- вимірювальні інструменти: рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання довжини та маси виловленої риби для самоконтролю;
- добова норма вилову: 3 кг риби + 1 особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову, зокрема для внутрішніх водойм:
- сом – 80 см
- щука – 50 см
- судак – 42 см
- білизна – 30 см
- головень, чехоня – 24 см
- синець – 22 см
- лин, рибець – 20 см тощо.
Вилов деяких малоцінних та інвазивних видів водних біоресурсів (атерина, верховодка, карликовий американський сом, ротань-головешка, сонячний окунь, тюлька, чебачок амурський) необмежено. Разом з тим заборонено виловлювати ті види риб, які занесені до Червоної книги України.
Детальний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів можна знайти у розробленому Держрибагентством Гіді рибалки-любителя. У ньому відображено також норми вилову водних біоресурсів, наведено перелік заборонених знарядь лову, посилання на телефонні гарячі лінії Держрибагентства, на які можна звертатися при виявленні порушень як на водоймах, так і на ринках відповідної області тощо.
У Держрибагентстві також нагадують, що у деяких регіонах у зв’язку з воєнним станом можуть бути встановлені додаткові обмеження на риболовлю:
- заборона на пересування маломірними плавзасобами: у деяких областях заборонено використовувати човни, катери та інші плавзасоби для риболовлі;
- обмеження на доступ до водойм: деякі водойми, особливо ті, що розташовані біля стратегічних об’єктів, можуть бути закриті для риболовлі;
- часові обмеження: риболовля може бути дозволена лише у певні години доби тощо.
Щоб отримати актуальну інформацію про такі обмеження у окремому регіоні рекомендується звертатися до місцевої військової адміністрації.