Як підготуватися до довгих блекаутів

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Через постійні обстріли об’єктів критичної інфраструктури ситуація з електроенергією в Україні погіршується, а фахівці роблять лякаючі заяви про те, що взимку світло в квартирах і будинках українців може бути лише по 6–7 годин на добу. Щоб пережити можливі періоди блекауту з мінімальним дискомфортом, слід заздалегідь підготуватися до відключень електроенергії. У статті наведено корисні рекомендації.

Запаси води та їжі

За відключення електроенергії багато будинків залишаються без води. Тому бажано мати запас питної рідини в запечатаних баклажках з розрахунку 3,5 літри на людину на добу. Ємності краще поставити у темне прохолодне місце. Також важливо, щоб у будинку був запас їжі, яку можна зберігати без використання холодильника. До найбільш універсальних продуктів з тривалим терміном зберігання за кімнатної температури входять:

  1. Консерви — м’ясні та рибні. Вони зручні тим, що не вимагають приготування: відкривши банку, можна відразу їсти скибочки м’яса або риби з хлібом, крекерами, овочами. Важливо й те, що ціни на консерви цілком доступні широкому колу споживачів.
  2. Сухофрукти, насіння, горіхи. Це дуже поживні продукти, які містять корисні жири і клітковину, дарують тривале почуття ситості і можуть зберігатися кілька місяців без втрати смакових якостей. Бажано зберігати запаси у герметичних упаковках або контейнерах.
  3. Крупи, борошно, цукор, сіль. Слід придбати по 1–2 кг гречки, рису, пшона, вівсянки, пшеничного борошна, цукрового піску і солі. Також можна купити пляшку рослинної олії та зберігати її в запечатаному вигляді.

Джерела освітлення

Користуватися звичайними свічками незручно та небезпечно, тому краще заздалегідь придбати:

  1. кілька звичайних ліхтариків і батарейки до них;
  2. 2–3 налобні ліхтарі, з якими зручно готувати їжу, мити посуд і виконувати іншу роботу, для якої потрібні обидві вільні руки;
  3. портативні лампи з гачками і зарядкою від USB — роботи таких пристроїв вистачає на 2–4 години, а за економного використання потужні прилади можуть світити і 6 годин поспіль.

Також за можливості слід подбати про альтернативні джерела енергії. У приватний будинок можна купити генератор. Однак у багатоповерхівках користуватися такими приладами категорично забороняється. Замість них підійдуть павербанки, які дозволяють 1–3 рази зарядити мобільні телефони.

Обігрів та приготування їжі

Якщо під час вимкнення електроенергії можливі перебої з опаленням, рекомендується заздалегідь купити кілька теплих ковдр і спальних мішків, які забезпечать більший рівень комфорту у прохолодному приміщенні. Щодо готування, то за умови відсутності газу в квартирі чи будинку можна користуватися туристичними пальниками, які є в маркеті корисних штук Маудау. Такі пальники використовуються з газовими балонами, запасу палива в яких вистачає на 1,5–4 години горіння.