Посадовців, які завдали 3,2 млн грн збитків стратегічному держпідприємству Дніпропетровщини, судитимуть

НАБУ і САП 18 липня скерували до Вищого антикорупційного суду справу щодо заволодіння коштами НВО «Павлоградський хімічний завод» та завдання підприємству додаткової шкоди у вигляді упущеної вигоди.
Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, у 2015-2016 роках один з керівників НВО «ПХЗ», яке перебуває у сфері управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та є ключовим підприємством для оборони та безпеки, вступив у змову з бенефіціарним власником приватної компанії під час закупівлі державним підприємством вимірювальних приладів за завищеними цінами. За укладеним з ПХЗ договором після отримання 40% передплати приватна компанія мала поставити вимірювальні прилади, але попри наявність необхідного товару не робила цього, через зниження курсу національної валюти. Через це виконання договору припинили, а у тендері на нового постачальника забезпечили перемогу тієї ж самої компанії, яка врешті-решт поставила ті ж саме прилади, але вже за завищеними цінами, що супроводжувалося підробленням документів на митниці та тендерних документів.
Реалізація цієї схеми призвела до того, що держпідприємство переплатило за продукцію 2,3 млн грн та зазнало додаткових збитків у розмірі 853 тис. грн у зв’язку з упущеною вигодою.
За реалізацію схеми компанія-постачальник перевела під виглядом оплати за агентські послуги 43,5 тисячі євро на закордонний рахунок компанії дружини Генерального директора ПХЗ, зареєстрованої на Маршаллових Островах.
Дії генерального директора НВО «ПХЗ» кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 209 КК України; бенефіціарного власника приватного підприємства – за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України та бухгалтера – за ч. 1, 4 ст. 358 КК України.
На майно обвинувачених накладено арешт на загальну суму понад 55 млн грн.
Під час досудового розслідування НАБУ і САП скерували запити про міжнародну правову допомогу до 12 іноземних юрисдикцій, зокрема Князівства Ліхтенштейн, Латвії та Чехії. Отримані відповіді лягли в основу доказової бази сторони обвинувачення.