На Дніпропетровщині затримали браконьєрів, які виловили майже тисячу раків

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Напередодні заборони вилову раків у період їхньої другої линьки рибоохоронці провели низку масштабних спецоперацій проти браконьєрів. Як повідомили у Держрибагентстві, найурожайнішими виявилися рейди дніпропетровських рибпатрульних, яким вдалося викрити порушників, що вполювали 962 екз. раків. Браконьєрів за незаконним виловом «волоком» затримали на р. Мокра Сура, поблизу с. Новомиколаївка, Дніпровського району. Загальна сума, нарахована горе-рибалкам за шкоду рибним запасам, склала понад 3,2 млн грн.

На місце події було викликано слідчо-оперативну групу. На порушників оформлено адміністративні протоколи, готуються також матеріали для відкриття кримінальної справи. Заборонене знаряддя лову вилучено, а раків у живому стані випущено назад у природне середовище.

До браконьєрства, що традиційно було «чоловічою справою», іноді долучаються і жінки. Так, на р. Інгулець поблизу с. Лозуватка, Криворізького району рибоохоронці затримали громадянку, яка здійснювала вилов раків ручним збиранням за допомогою маски та ластів для плавання. У такий спосіб порушниця наловила 241 екз. раків, завдавши збитків рибному господарству на 803 тис. грн.

На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Маску та ласти вилучено інспектором рибоохорони до рішення суду. Незаконно добуті водні біоресурси передано суб’єкту господарювання, з яким укладено договір про відповідальне зберігання продукції.

У Держрибагентстві  попереджують: жодної поблажливості до тих, хто наважується займатися браконьєрством, особливо напередодні та під час линьки раків, коли вони виходять зі своїх нор на відкритий простір для скидання панциру і стають найменш захищені, не буде! На всіх мародерів очікує покарання!

Нагадаємо, з 5 серпня по 20 вересня  на Дніпропетровщині встановлюється заборона на вилов раків. Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків в рибогосподарських водних об’єктах. Забороняється вилов цих річкових мешканців ручним збиранням у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також в Правилах любительського рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 11 см у каскаді Дніпровського водосховища, 10 см у інших водних об’єктах.