«Дзвінок з банку»: на Дніпропетровщині викрили шахраїв, які привласнили понад 3 млн грн

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Фігуранти організували діяльність call-центру на тимчасово окупованій території Донеччини та виманювали фінансові дані у громадян. Слідчі повідомили про підозру чотирьом учасникам угруповання, їм загрожує до 12 років ув’язнення. Подробиці повідомили у Кіберполіції та обласній прокуратурі.

Зловмисники налагодили діяльність шахрайського call-центру на території Донеччини й виманювали гроші у громадян за допомогою так званого вішингу (від англ. voice — «голос»; fishing — «рибалка»). Вішинг – це вид телефонного шахрайства, пов’язаний з виманюванням реквізитів банківських карток або іншої конфіденційної інформації, спонуканнями до переказу коштів на картку злодіїв за допомогою голосових дзвінків тощо.

Зокрема, шахраї телефонували громадянам під виглядом працівників служби безпеки банків і повідомляли про начебто підозрілі фінансові операції з їхніми картками. У процесі розмови фігуранти переконували людей виконати їхні інструкції та вказівки, в результаті чого отримували повний доступ до онлайн-банкінгу жертв. Надалі грошові кошти з рахунків потерпілих зловмисники перераховували на картки дропів та переводили в готівку.

Наразі встановлено 24 особи, які постраждали від дій шахраїв. Сума збитків перевищує 3 мільйони гривень. Всі потерпілі є громадянами України.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями мешкання організатора шахрайського call-центру і трьох його співучасників. Вилучено мобільні телефони, сім-картки, банківські картки, чорнові записи та документацію, що підтверджує їхню протиправну діяльність.

Слідчі оголосили чотирьом учасникам організованої групи підозру за ч. 4, 5 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Трьом з них судом обрано запобіжні заходи у вигляді нічного домашнього арешту. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тривають слідчі дії для встановлення повного кола осіб, причетних до шахрайської схеми, точної кількості потерпілих та остаточної суми завданих збитків. Можлива додаткова кваліфікація дій зловмисників.

Досудове розслідування здійснюється слідчими відділення поліції № 2 Дніпровського районного управління поліції та слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області за оперативного супроводу співробітників Управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури та Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра.

Викриттю шахраїв сприяли співробітники служби безпеки АТ КБ «ПриватБанк».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на Дніпропетровщині викрили шахраїв, які обкрадали банківські рахунки громадян.