«Символ колоніальної спадщини»: експертна комісія УІНП підтримала заміну копійки на шаг

Назва розмінної монети «копійка» – один із символів, пов’язаних з реалізацією російської імперської політики в Україні та колоніальною спадщиною. Такий висновок зробила експертна комісія Українського інституту національної пам’яті, яка бере участь у реалізації норм ЗУ «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
Експертна комісія УІНП вивчила матеріали щодо ініціативи Нацбанку замінити назву розмінної монети з російської «копійка» на українську «шаг». Як повідомили в НБУ, у висновку комісії зазначено, що назва «копійка» політично, економічно та семантично належить до символів, пов’язаних із реалізацією російської імперської політики в Україні та колоніальною спадщиною.
«Розмінна монета «копійка», відома на українських теренах із середини XVII століття, у ХVІІІ столітті витіснила традиційну для українського грошового обігу монету, що побутувала, зокрема, і під назвою «шаг». Це стало наслідком реалізації російської імперської політики. Отже, назва «копійка» політично, економічно та семантично належить до символів, пов’язаних із реалізацією російської імперської політики в Україні та колоніальною спадщиною.
З огляду на викладені міркування ініціатива Національного банку України щодо внесення змін до законодавства стосовно зміни назви розмінної монети «копійка» на історично обґрунтовану «шаг» заслуговує на підтримку і сприятиме відродженню національних традицій у номінації грошей, подоланню негативної колоніальної спадщини загалом, процесам деколонізації українського суспільства», – зазначили фахівці УІНП.
Повний текст висновку – за посиланням.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Нацбанк ініціює перейменування «копійки» на «шаг» для «відновлення історичної справедливості».