У Дніпрі затримали 5 організаторів «ухилянтських схем»

У Дніпрі ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації, в якій брали участь місцеві працівники ТЦК та СП, військовослужбовці, лікарі та цивільні особи, котрі виступали «посередниками» для пошуку клієнтів і передачі грошей. Подробиці повідомили у ДБР та СБУ.
Військові та цивільні підшукували потенційних клієнтів, які хотіли незаконно виїхати з країни. Надалі, завідувачка відділу місцевого медичного закладу та сімейний лікар організовували фіктивне стаціонарне лікування з видачею фіктивних медичних висновків про непридатність до служби за станом здоров’я. Далі підробку передавали спільникам у ТЦК, де їхніх клієнтів «списували» з військового обліку або надавали їм відстрочку від призову. Вартість таких «послуг» становила від 12 тис. доларів США з кожного «клієнта».
Слідчі задокументували близько двох десятків таких епізодів, які дали змогу заробити на ухилянтах близько 10 мільйонів гривень.
У межах досудового розслідування правоохоронці провели 56 обшуків, у тому числі в медичних закладах Дніпра та місцевих ТЦК та СП. Вилучено медичну документацію із вже готовими неправдивими медичними відомостями, чорнові записи, носії інформації, зброю та понад два мільйони гривень готівки в іноземній валюті.
Військовому, двом цивільним, сімейному лікарю та завідувачці відділу місцевого медичного закладу повідомлено про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, сприянні незаконному переправленні осіб через державний кордон та пособництві у вимаганні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України).
Сімейному лікарю також повідомлено про підозру у підробці офіційних документів (ч. 1 ст. 358 КК України).
Завідувачці відділу медзакладу – у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Підозрюваним вручене клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Встановлюється повне коло осіб, які можуть бути причетними до злочину, та всі військовозобов’язані, які скористалися схемою.
Процесуальне керівництво здійснює Дніпровська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.
Комплексні заходи проводили військова контррозвідка СБУ та ДБР за процесуального керівництва Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 33-річний чоловік з Дніпропетровщини сприяв військовозобов’язаним чоловікам у проходженні військово-лікарської комісії з медичним висновком про непридатність до служби в Збройних силах України. Коштувало це 17 тисяч доларів.