Як швидко полегшити симптоми ларингіту в домашніх умовах?

Часто на тлі застуди, вірусних інфекцій або напруження голосових зв’язок гортань запалюється, спричиняючи осиплість голосу, сухий кашель, біль у горлі та утруднене дихання. Ці симптоми свідчать про появу ларингіту, який можна вилікувати, дотримуючись певних дій.
Симптоми захворювання варіюються залежно від форми ларингіту (гострої чи хронічної), а також від його причин (інфекційних чи неінфекційних). При ларингіті, спричиненому вірусом, симптоми виражені яскравіше та розвиваються швидко, тоді як хронічна форма характеризується менш інтенсивними проявами з періодами ремісії.
Як зменшити запалення гортані при ларингіті?
Щоб оперативно вилікувати гострий ларингіт у домашніх умовах, скористайтеся такими ефективними методами:
- Голосовий спокій. Важливо дати відпочинок голосовим зв’язкам, щоб допомогти їм відновитися. Під час голосового спокою слід уникати будь-яких розмов, навіть пошепки, адже навіть вони сильно напружують зв’язки.
- Пийте достатню кількість води. У цей період дуже корисні трав’яні чаї з медом. Вони заспокоюють горло та зменшують запалення.
- Зволожуйте повітря у приміщенні, де найчастіше перебуваєте. Це допомагає підтримувати слизову вологою та захищає від додаткового подразнення.
- Полоскання горла двічі на день. Використовуйте теплу підсолену воду: на одну склянку ½ чайної ложки солі. Це допоможе знизити набряк та «змиє» частину бактерій.
- Смоктальні пастилки для горла. Вони зволожують слизову та полегшують біль. Це допомагає також впливати на кашель, знижуючи його інтенсивність.
- Мед та імбир. Якщо у вас немає алергії на ці продукти, то не забувайте використовувати їхні цілющі властивості для свого організму. На день треба їсти приблизно одну чайну ложку меду, щоб знизити набряк. Можна розбавляти його в теплій воді з настояним імбиром — ця суміш має чудові протизапальні властивості.
- Підтримуйте правильну дієту. Ларингіт часто супроводжується загальним ослабленням організму, тому важливо підтримувати його правильним харчуванням: м’якою та теплою їжею (супами, кашами) з достатньою кількістю овочів і фруктів. Також варто обмежити вживання сухих і твердих продуктів, що можуть травмувати запалене горло.
Крім цього, слід максимально обмежити перебування в задушливому, забрудненому мікрокліматі. Намагайтеся відходити від місць, де курять. У кімнаті, де ви спите, робіть щоденне вологе прибирання та використовуйте зволожувач повітря, особливо в опалювальний сезон.
Коли варто звернутися до лікаря?
Домашні методи лікування можуть значно полегшити симптоми ларингіту, проте важливо пам’ятати, що вони не завжди замінюють медикаментозне лікування. Зверніться до лікаря, якщо:
- симптоми зберігаються понад тиждень;
- з’являється утруднене або свистяче дихання;
- температура тіла перевищує 38°C понад три дні поспіль;
- виникає сильний біль у горлі, утруднене ковтання або виділення з кров’ю.
Відвідування лікаря для точної діагностики допомагає не просто ефективніше вилікувати хворобу, а й уберегтися від важких ускладнень. Заплануйте похід до фахівця, а поки ви очікуєте точного діагнозу, використовуйте наші поради для підтримки організму. Пам’ятайте, що своєчасні заходи допоможуть зменшити дискомфорт, зміцнити імунітет та прискорити процес одужання.
Категорія: Реклама
Теґи: запалення гортані імунітет ларингіт лікування лікувати ларингіт фітопрепарати