У Верховній Раді планують перейменувати 103 суди

Перейменувати пропонується суди Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей, а також АРК Крим та м. Севастополь. Загалом – 103 місцеві загальні суди. Законопроєкт про внесення відповідних змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зареєстровано у Верховній Раді.
Як повідомив голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов, «московські», «ленінські» та «комсомольські» суди залишаться в минулому. Назви судів буде приведено у відповідність із законами:
- «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;
- «Про забезпечення функціонування української мови як державної»;
- «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».
Пропозиції щодо перейменування викладено з урахуванням проведених консультацій із:
- Радою суддів України;
- місцевими та апеляційними судами відповідних областей;
- військово-цивільними адміністраціями відповідних областей;
- Уповноваженим із захисту державної мови в Україні;
- Українським інститутом національної пам’яті;
- представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим
та з урахуванням перейменування адміністративно-територіальних одиниць, у яких розташовані відповідні суди.
«У Харкові, Херсоні, Кривому Розі, Запоріжжі та інших містах України, що героїчно протистоять ворожим атакам, ми назавжди закриваємо сторінку, де «московські» символи були частиною нашого життя та правосуддя», – додав Денис Маслов.