У МОН прогнозують зменшення кількості першокласників більш ніж на третину

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Вже за п’ять років кількість дітей, які вперше підуть до школи, буде щонайменше на 30% меншою, ніж на сьогодні. Такий прогноз, спираючись на статистичні дані, дають у Міністерстві освіти і науки.

У коментарі «Укрінформ» заступниця міністра освіти і науки Галина Кузьмичова зазначила, що існуючу мережу закладів освіти вже треба готувати до нових реалій.

«Кількість тих дітей, які зараз навчаються у першому класі, по відношенню до тих, які вчаться у сьомому, менша на понад 30%. І, якщо взяти статистику народжуваності останніх років, то до 2029-го року у перший клас підуть ще на 30% менше діток, ніж зараз вчаться у першому класі. Спираючись на ці дані, ми повинні будувати нашу майбутню інфраструктурну політику», – сказала Кузьмичова.

На думку посадовиці, головну роль в оптимізації мережі шкіл мають відігравати саме громади. І спиратися при цьому вони мають не на наявні будівлі, які існують з часів Радянського Союзу, а з точки зору можливості надати якісну освіту дітям громади, щоб вони були конкурентноздатні на ринку праці.

«Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Та чи відповідає це дійсності? Ні, звичайно. Адже більше 50% шкіл вже зараз мають наповненість 200 і менше дітей. А далі буде ще менше», – впевнена заступниця міністра освіти і науки.