Через негоду в Україні знеструмлені понад 40 населених пунктів у двох областях

Через негоду в Україні знеструмлені понад 40 населених пунктів у двох областях

Внаслідок нічних ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури на ранок 26 січня є знеструмлені споживачі на Харківщині та Донеччині. Там, де це наразі дозволяє безпекова ситуація, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

За даними Міненерго, у Києві та Київській області зберігається значний дефіцит електроенергії. Ситуація залишається складною, діють екстрені відключення. Повернення до прогнозованих графіків погодинних відключень відбудеться після стабілізації ситуації в енергосистемі.

В усіх регіонах України застосовуються графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів, а також графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу. У кількох регіонах вимушено застосовуються аварійні відключення. Головною причиною вимушених відключень є наслідки масованих обстрілів електростанцій та підстанцій системи передачі й розподілу електроенергії.

Довгостроково знеструмленими залишаються споживачі у прифронтових і прикордонних регіонах, де відновлення електропостачання ускладнене постійними бойовими діями.

Через несприятливі погодні умови на ранок повністю або частково були знеструмлені понад 40 населених пунктів у Київській та Тернопільській областях, ремонтні бригади працюють над відновленням пошкоджених ліній.

У зв’язку з масованими атаками РФ в енергосистемі України діє режим надзвичайної ситуації, що забезпечує максимальну координацію дій усіх служб.