Керівнику Дніпровської опери оголосили підозру у незаконному переправленні чоловіків за кордон

Керівнику Дніпровської опери оголосили підозру у незаконному переправленні чоловіків за кордон

Правоохоронці оголосили підозру колишньому тимчасовому виконувачу обов’язків міністра культури та інформаційної політики України, а нині художньому керівнику Дніпровського академічного театру опери та балету Ростиславу Карандєєву.

За даними слідства, він може бути причетний до сприяння незаконному переправленню військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон під виглядом участі у благодійних культурних заходах за кордоном.

Слідчі встановили, що на підставі відповідних документів чоловіків оформлювали як учасників музичного гурту, хоча фактично вони не мали стосунку до музичної діяльності.

За версією правоохоронців, після того як прикордонники відмовили цим особам у виїзді, тодішній керівник міністерства повторно звернувся до Державної прикордонної служби з проханням сприяти їхньому перетину кордону як учасникам музичного колективу.

Саме цей лист, за даними слідства, став підставою для виїзду за межі України восьми чоловіків призовного віку. Жоден із них до країни не повернувся.

Правоохоронці наголошують, що під час воєнного стану рішення щодо виїзду військовозобов’язаних громадян мають особливе значення для національної безпеки та суспільної довіри до державних інституцій.

Досудове розслідування здійснюється за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України – сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України.

Наразі слідчі встановлюють додаткові обставини справи, можливих співучасників та інші епізоди незаконного виїзду за кордон.

20.06.2026
Категорія: Кримінал
Теґи: вивіз чоловіків за кордон