Привласнила 115 «квадратів» та подарувала доньці: у Дніпрі ексначальницю відділу податкової підозрюють у махінаціях із житлом
Колишня начальниця одного з відділів податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у Дніпрі незаконно приватизувала службову квартиру площею 115 квадратних метрів і вартістю майже 2,9 мільйона гривень, після чого подарувала її своїй доньці. Наразі експосадовиці повідомили про підозру. За скоєне їй загрожує до 12 років позбавлення волі. Подробиці повідомили у ДБР та обласній прокуратурі.
За даними слідства, службове житло у Дніпрі підозрювана отримала ще у 2001 році. Згідно із чинним законодавством, така нерухомість має виключно тимчасовий статус і надається особі лише на період виконання її трудових обов’язків. У 2017 році жінка звільнилася з посади в податковій інспекції, через що повністю втратила право користування цією квартирою, яку мала повернути державі. Проте експосадовиця продовжила там мешкати.
У 2025 році вона вирішила остаточно привласнити державне майно. Використовуючи завідомо підроблені документи про право власності, жінка зареєструвала квартиру на власне ім’я. Одразу після завершення державної реєстрації вона здійснила відчуження майна – уклала договір дарування та офіційно переоформила нерухомість на свою доньку.
Через протиправні дії ексслужбовиці з власності держави незаконно вибув об’єкт, який перебував у сфері управління Державної податкової служби України. Сума завданих збитків становить майже 2,9 мільйона гривень.
Наразі колишній начальниці відділу повідомлено про підозру у шахрайському заволодінні державним майном в особливо великих розмірах, а також у використанні завідомо підробленого офіційного документа (ч. 5 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України). Найвища санкція цих статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років із конфіскацією майна. Наразі правоохоронці вирішують питання про накладення арешту на незаконно подаровану квартиру, досудове розслідування триває.

Категорія: Дніпро, Кримінал
Теґи: ДБР Дніпро заволодіння майном квартира податкова прокуратура