Чому електроенергію вимикають не за графіком: роз’яснення від НЕК «Укренерго»

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Об’єднана енергосистема України зазнала масованих ракетних атак 10-го, 11-го, 17-го, 22 жовтня та 2 листопада. Для того, щоб якнайшвидше відновити енергоживлення у той час, поки проводяться оперативні ремонтні роботи, залучаються резервні схеми живлення. Але вони не завжди витримують те навантаження, яке несла в мирний час енергосистема. Це головна причина, чому доводиться вдаватися до погодинних та аварійних відключень, пояснюють у НЕК «Укренерго».

«Ми намагаємось заздалегідь повідомляти про рішення щодо введення графіків погодинних відключень (ГПВ) в окремих областях. Вони діють до того моменту, коли диспетчер того чи іншого обленерго бачить в себе на моніторі різке одночасне збільшення споживання електроенергії. Для того, щоб вберегти електромережі від додаткових аварій, він приймає рішення про застосування екстрених заходів, тобто графіків аварійних відключень (ГАВ) на території області. Коли надмірне споживання та загроза перенавантаження мереж минає, замість ГАВ продовжують діяти ГПВ. Саме з цієї причини електроенергія може зникати не в ті години, які заявлені енергетиками в вашій місцевості, а відключення тривати довше, ніж заявлено», – зазначили у енергокомпанії.

Енергетики підкреслюють:  ГПВ і ГАВ – заходи стабілізації роботи енергосистеми, які доповнюють один одного:

«Можна сказати, що графіки погодинних відключень — це засіб для консервативного лікування системи, як людини після тяжкого поранення чи хвороби. Графіки аварійних відключень — це вимушене повернення пацієнта в реанімацію».

Ремонтні та відновлювальні роботи тривають цілодобово, додали у НЕК «Укренерго».