Екстрені та стабілізаційні: у «ДТЕК Дніпровські електромережі» пояснили різницю між відключеннями

Поділитись:
WhatsApp
Viber

За дозволом НЕК «Укренерго», сьогодні на Дніпропетровщині застосовуються стабілізаційні відключення електроенергії. Це означає, що, на відміну від екстрених, відключення відбуваються за графіком і споживачі мають змогу заздалегідь підготуватися до відсутності світла в їхніх оселях.

Як пояснюють у «ДТЕК Дніпровські електромережі», стабілізаційні відключення запроваджуються за ініціативи НЕК «Укренерго» на завчасно визначений об’єм електроенергії, яку потрібно зекономити. Оскільки цей об’єм спрогнозований для кожного міста/області, ми маємо змогу рівномірно його розподілити між різними споживачами і скласти графік, згідно якого світло відключатимуть у всіх по черзі. Екстрені ж відключення доводиться застосовувати, коли НЕК «Укренерго» треба збалансувати енергосистему на більшу потужність, ніж це передбачено графіком.

«Передбачити їх неможливо, адже ми отримуємо команду раптово і мусимо виконати її протягом 10-15 хвилин. Тому нам доводиться відключати одночасно більше споживачів і відключення не відповідає графіку», – підкреслюють у ДТЕК.

Клієнтам у компанії нагадують: щоб зрозуміти, чому у вас нема світла, потрібно

  1. Зайти на головну сторінку сайту оператора системи розподілу.
  2. Якщо на головній сторінці розміщено повідомлення про екстрені відключення, значить світла немає через екстрені відключення. 
  3. Якщо повідомлення про екстрені відключення немає, перевірте графіки стабілізаційних відключень
  4. Якщо за графіком має бути стабілізаційне відключення, значить світла немає саме через нього. 
  5. Якщо за графіком відключення не має бути, повідомте про це ОСР – можливо, трапилась аварія. 

Оскільки контакт-центри перевантажені дзвінками, у ДТЕК радять зв’язуватися з ними через онлайн-канали: чат-бот у Viber та Telegram, особистий кабінет на сайті, сторінку у Фейсбуці

Щодо стабілізаційних відключень, які відбуваються сьогодні, у «Дніпровських електромережах» запевняють, що роблять все необхідне, щоб дотримуватись часових проміжків, визначених графіком.

Але ж мешканці області у коментарях зазначають, що у деяких будинках світла немає вже третю добу, а в деяких відключення тривають набагато більше чотирьох годин. Також люди продовжують скаржитись на нерівномірність відключень.

«Розуміємо, що така ситуація може виглядати несправедливо. Але електричні мережі міста/області влаштовані складно. Ми відключаємо не кожен будинок, а лінії електромереж, до яких вони приєднані. Інші вулиці можуть бути заживлені від лінії, яка живить об’єкт критичної інфраструктури (комунальні котельні та насосні станції, лікарні, тощо). Оскільки під час стабілізаційних відключень такі об’єкти не відключаються – тому і на інших вулицях світло не зникає», – пояснюють у ДТЕК.

І це цілком зрозуміло, якщо йдеться саме про екстрені відключення, коли потрібно у найкоротший термін суттєво зменшити споживання. Але чому навіть у випадку погодинних відключень, про які відомо заздалегідь, вимикають цілі лінії, а не окремі трансформаторні підстанції (як це було, наприклад, під час віялових відключень у 90-ті роки, коли будинки відключали по черзі), оператор систем розподілу не уточнює. Натомість звітує, що за 18 листопада аварійні бригади відновили електропостачання у 2 населених пунктах, що зазнали обстрілів напередодні, та повернули світло в оселі 3600 родин області. Проте, чи побачать те світло мешканці Дніпропетровщини (і коли побачать), достеменно невідомо.