У Департаменті економічного розвитку проінформували, що ціни на опалення у Кам’янському не змінювались з 2020 року

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Приводом для нагадування про це став черговий сюжет інформаційного порталу «Stopcor», матеріали якого все більше стають схожими (враховуючи кількість та маніпулятивність сюжетів про Кам’янське) на замовлену інформаційну атаку.

Так, наприклад, про маніпуляції з цифрами щодо ремонту доріг, Sobitie повідомляло дещо раніше.

Цього разу предметом «розслідування» стали ціни на опалення для бюджетних організацій. І знову: цифри для сюжету обрані ну дуже вибірково. Ба більше – для ілюстрування «зради» там, де її немає, ціни вказані з урахуванням ПДВ у випадку з нашим містом, проте без ПДВ по Львову. Ширшої вибірки, звісно, ніхто не наводив.

Пояснення з цього приводу колегам з «Nashreporter» надали у Департаменті економічного розвитку міськради.

Стосовно тарифу для населення, за даними Департаменту економрозвитку міськради, ціни на тепло у Кам’янському не змінювалися з 2020 року. Зараз, як і чотири роки тому, це:

– АТ «Дніпровська ТЕЦ» – 1 935,34 грн за 1 Гкал (з ПДВ, до речі, рівень тарифу цього підприємства майже повністю встановлює НКРЕКП);
– КП «Кам’янська теплопостачальна компанія» – 1 933,28 грн за 1 Гкал (з ПДВ).

Це дорожче, ніж, наприклад, у Кривому Розі (1 701,68 гривень), але дешевше, ніж у Павлограді (3 016,18 гривень), Новомосковську (2 239,87 гривень ) чи, наприклад, Чернігові (2 125,18 гривень). У Департаменті наголосили: те, що в інших містах ціна на опалення більша, ніж у Кам’янському – не означає, що наші сусіди її неправильно порахували чи завищили. Кожен тариф індивідуальний і залежить від собівартості витрат (стану обладнання котелень, теплотрас, технологічного процесу тощо).

Крім того, тарифи на тепло для населення постійно моніторить низка контролюючих структур (Антимонопольний комітет тощо), які у разі необґрунтованого завищення вартості можуть вжити дуже серйозних заходів щодо винних.

Щодо вартості опалення для бюджетної сфери, то вона у 2020 році від підприємства «Трейд Інвест Холдинг» становила 1 818,29 грн за 1 Гкал, а у Львові – 1 507 грн за 1 Гкал. Однак творці сюжету від «Stopcor» чомусь вирішили провести порівняння, вказавши ціни по Львову без ПДВ, а це – 1 255,84 гривень. Навіщо? Зрозуміти нескладно. Адже такий самий хід робили з ремонтом доріг.

Крім цього, у Департаменті економічного розвитку КМР повідомили: аби уникнути монополії дорогого газу, в Кам’янському почали активно впроваджувати альтернативні види палива. Зокрема, «Трейд Інвест Холдинг» у 2018-2020 рр. надавало послуги з опалення пелетними котельнями, а тариф у такому випадку, згідно зі ст. 20 Закону «Про теплопостачання», встановлюється за спеціальним порядком, який органи місцевого самоврядування зобов’язані чітко виконувати. А порядок такий:

– спочатку Держагенція з енергоефективності розраховує середню в області ціну на теплову енергію, вироблену за допомогою газу;
– далі органи місцевого самоврядування зобов’язані встановити всім теплопостачальним організаціям, які працюють на альтернативних видах палива, тариф на рівні 90% від згаданого середнього тарифу на тепло по області. І ніяких корегувань закон тут не дозволяє.

Цікаво, що через вказаний механізм ціноутворення сьогоднішній тариф у Кам’янському на виробництво теплової енергії за допомогою альтернативних джерел, наприклад, до копійки збігається з цінами у тому ж Кривому Розі. І причина зрозуміла: одна і та сама формула, визначена в законі, і одна і та сама середня ціна на тепло в регіоні.

Читачів вкотре закликаємо більш прискіпливо ставитися до інформації, яку здебільшого замовляє та розповсюджує вже визначене коло осіб. Усьому завжди є пояснення. А ціни для населення дійсно не змінювалися.