В “Укренерго” попередили про можливі обмеження електропостачання для споживачів

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Вночі 8 травня ворог масовано атакував об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Пошкоджень зазнали тепло- та гідроелектростанції. Також російські «Шахеди» пошкодили обладнання одного з об’єктів «Укренерго» в центрі країни, наразі споживачі в цьому регіоні заживлені резервними схемами. Є й пошкодження газової інфраструктури у західній області. Жертв та постраждалих немає. Енергетики спільно з ДСНС працюють над ліквідацією наслідків. Про це повідомили в Міністерстві енергетики України.

«Після чергової масованої атаки на енергосистему (зокрема, на об’єкти генерації) сьогодні можливе застосування обмежень для промислових споживачів у період з 18-ї до 23-ї години. Застосування обмежень для побутових споживачів (окрім Харківщини) не передбачається», – попереджають в Міненерго.

Водночас в «Укренерго» оптимізму Міненерго не поділяють та повідомляють про можливе обмеження побутових та промислових споживачів по всій Україні сьогодні ввечері з 18:00 до 23:00.

«Обмеження будуть рівномірно розподілені по всіх областях. Як саме будуть діяти графіки відключень в кожній області, буде оприлюднено на офіційних сторінках місцевих обленерго.

Причина – дефіцит електроенергії в енергосистемі. Він виник через нові пошкодження обладнання українських електростанцій, завдані російськими ударами.

Особливо важка ситуація очікується сьогодні з 18:00 до 23:00. Диспетчерський центр «Укренерго» застосовує всі наявні заходи для подолання дефіциту, зокрема імпорт та аварійну допомогу електроенергії з енергосистем країн Європи», – наголошують в енергокомпанії.

Споживачів закликають зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (з 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 22:00), а промисловість – переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.