В «Укренерго» повідомили про дефіцит електроенергії в енергосистемі

Поділитись:
WhatsApp
Viber

22 листопада в енергосистемі зафіксовано дефіцит електроенергії. Диспетчерський центр «Укренерго» прогнозує, що у вечірні години він може збільшитися. Наразі в енергетичній компанії шукають можливості для покриття дефіциту і закликають українців ощадливо споживати електроенергію протягом доби: не вмикати одночасно потужні електропристрої, вимикати світло в порожніх приміщеннях, перенести прання на нічні години.

Основними причинами дефіциту в «Укренерго» назвали збільшення споживання через похолодання, підвищену аварійність блоків електростанцій та недостатність обсягів імпорту електроенергії з ЄС.

«Збільшення споживання через похолодання спричинило додаткове навантаження на електростанції. Частину енергоблоків ще відбудовують після влучань російських ракет та дронів, а відновлені не можуть нести таке ж навантаження, як до пошкодження», – зазначили в енергокомпанії.

Водночас у Міненерго запевнили, що ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована:

«Через зниження температури фіксується зростання обсягів споживання електроенергії. Минулої доби в короткостроковий ремонт вийшли три блоки ТЕС.

Однак ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована. У роботі – 9 блоків атомних станцій, що генерують понад 55% потреб споживачів в електроенергії. Очікується також вихід з ремонтів блоків теплової генерації, які перебувають у короткострокових ремонтах. Для покриття потреб споживачів планується збільшення виробництва електроенергії гідроелектростанціями», – повідомили у Міністерстві енергетики.

Також у Міненерго повідомили, що вчора ввечері було зафіксовано відключення дією захисту повітряної лінії 330 кВ НЕК «Укренерго» у Дніпропетровській області. Відключення споживачів не зафіксовано. Лінію виведено в аварійний ремонт, тривають відновлювальні роботи.

Експорт електроенергії  здійснювався у нічні години мінімального споживання до Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 720 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 200 МВт. Імпорт електроенергії здійснюється у денні та нічні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 2 707 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 507 МВт.