Депутата, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті, засудили до довічного позбавлення волі

Довічне позбавлення волі отримав депутат Керецьківської сільської ради на Закарпатті, який вчинив теракт у сесійній залі сільради. Про це повідомляють Служби безпеки України та Закарпатська обласна прокуратура.
Нагадаємо, 15 грудня 2023 року у селі Керецьки Хустського району під час засідання сесії сільради депутат кинув на підлогу дві осколкові наступальні гранати РГД-5 та ручну осколкову оборонну гранату Ф-1, які одразу здетонували.
Від підриву гранат постраждали 26 людей, а двоє із них згодом померли від множинних осколкових поранень. Один з депутатів помер наступного дня після теракту, а інший – місяць потому.
За даними слідства, депутат-терорист готувався до злочину заздалегідь. Спочатку він задіяв власні зв’язки у кримінальних колах, щоб придбати бойові гранати, а потім сховав їх у власному помешканні.
У день засідання сільради депутат приніс бойові засоби ураження до приміщення держустанови.
Ненадовго залишивши приміщення сесійної зали, він привів гранати в бойову готовність. Повернувшись назад, дістав їх з кишень куртки та почергово кинув на підлогу кімнати, де перебував майже повний склад депутатського корпусу сільради.
Суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 258 (терористичний акт, що призвів до загибелі людей) та ч. 1 ст. 263 (носіння, зберігання, придбання вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу). За скоєне депутата засуджено до довічного ув’язнення із конфіскацією належного йому майна.
Під час досудового розслідування та судового розгляду засуджений перебував під вартою в ДУ «Закарпатська УВП (№ 9)». Там знаходитиметься до набрання вироком законної сили.
Для відшкодування завданої внаслідок теракту майнової шкоди Керецьківській сільській раді до депутата заявлено цивільний позов.
Розслідування проводили слідчі СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.