Колишніх податківців Дніпропетровщини затримали за сприяння ризиковим підприємствам уникати сплати податку

Колишні керівники Державної податкової служби у Дніпропетровській області завдали державі збитків щонайменше на понад 56 мільйонів гривень. Подробиці повідомили у Державному бюро розслідувань та обласній прокуратурі.
У 2020 році тодішня керівниця обласної податкової підбурила своїх підлеглих розробити злочинну схему заробляння грошей. Протягом декількох років (у 2020-2023 роках) посадовці податкової різних рівнів надавали змогу ризиковим та фіктивним підприємствам постачати товари без сплати податку на додану вартість.
Для прикриття оборудки організатор схеми видала наказ «Про створення аналітичної групи» у податковій, до якої включила відібраних нею виконавців. Цей наказ фактично дозволяв поставити під повний контроль моніторинг реєстрації податкових накладних та відбирати потенційних «клієнтів».
«Допомога» лише одному підприємству із категорії ризикованих обійшлась державі у 56 мільйонів гривень.
Задокументовано, що податківці умисно перешкоджали зупиненню реєстрації 36 податкових накладних у встановлений законом термін без відповідного поповнення електронного рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ.
Чотирьох осіб затримали в різних містах України, а от одна з фігуранток намагалася залишити територію України. Спробу втечі блокували: посадовицю затримали на території одного з контрольно-пропускних пунктів на заході країни.
Чотирьом затриманим повідомили про підозру у використанні службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене злочинною організацією (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 255 КК України).
А колишній керівниці ДПС у Дніпропетровській області повідомили підозру ще й у створенні та керівництві злочинною організацією (ч. 3 ст. 255 КК України).
Санкіції статей передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк до 13 років з конфіскацією майна.
Наразі чотирьом фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення від 1 до 5 млн грн застави.
Здійснюються заходи для встановлення інших членів злочинної організації.
Досудове розслідування здійснюють слідчі територіального управління ДБР у Полтаві, процесуальне керівництво – Дніпропетровська обласна прокуратура.
Категорія: Кримінал
Теґи: затримання податкова служба ризикові підприємства ухилення від сплати податків