На Дніпропетровщині викрили шахраїв, які обкрадали банківські рахунки громадян

Шахраї облаштували кол-центр за місцем мешкання організатора групи та під виглядом співробітників банків телефонували громадянам. Бази даних клієнтів аферисти придбали в даркнеті. Подробиці повідомили у Департаменті кіберполіції та обласній прокуратурі.
Організував оборудку 31-річний мешканець Кривого Рогу, який придбав у даркнеті бази даних клієнтів банків та залучив до протиправної діяльності знайомих та родичів.
Як встановили поліцейські, спільники облаштували кол-центр за місцем мешкання організатора та під виглядом працівників служби безпеки банків телефонували громадянам та вивідували конфіденційну інформацію, зокрема, номери банківських карток, CVV-коди, СМС-паролі тощо.
Також під час розмови «оператори» переконували громадян встановити мобільний додаток нібито для захисту їхніх персональних даних. Після встановлення додатку вони отримували віддаленого доступу до ґаджетів жертв, здійснювали несанкціонований вхід у мобільний додаток онлайн-банкінгу та виводили кошти на банківські рахунки дропів. Привласнені заощадження обготівковувалися у банкоматах Кривого Рогу.
Слідчі встановили, що учасники злочинної групи привласнили понад 4 мільйони гривень.
Поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу КОРД провели вісім санкціонованих обшуків за адресами реєстрації і проживання фігурантів, а також в автомобілі організатора групи. Вилучено комп’ютерну техніку, 28 мобільних телефонів, 59 сім-карток, 55 сім-холдерів, 44 банківські картки, чорнові записи, 25 тисяч гривень, 2500 доларів і 300 євро. До суду направлено клопотання про арешт вилученої готівки.
Окрім того, виявлено пакети з речовиною, схожою на наркотичний засіб. Речові докази направлено для проведення судової експертизи.
Слідчі оголосили зловмисникам підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Суд обрав організатору, співорганізатору та одній виконавиці запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Двом їхнім спільницям обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.
Фігурантам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Тривають слідчі дії для встановлення можливих співучасників та повного кола потерпілих. Можлива додаткова кваліфікація.
Досудове розслідування здійснюють слідчі слідчого управління ГУНП області, оперативний супровід – співробітники Управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області Департаменту кіберполіції НПУ, процесуальне керівництво – Дніпропетровська обласна прокуратура.