У Дніпрі медики за гроші оформлювали фіктивні документи для ухилення від військової служби

Поділитись:
WhatsApp
Viber

За даними слідства, схему ухилення чоловіків призовного віку від військової служби організував у 2023 році старший оперуповноважений одного з райвідділів у Дніпропетровській області. До неї він залучив працівників медичних закладів на території Донецької та Дніпропетровської областей та посередника.

Вони виготовляли медичну документацію із завідомо неправдивими відомостями щодо наявності тяжкого захворювання у військовослужбовця або когось із членів його родини, що нібито вимагало невідкладного оперативного втручання.

Вигадані діагнози давали підстави провести по документах фіктивну операцію військовослужбовцю або родичу та в подальшому можливість списати його через ВЛК з військової служби через непридатність та встановлення МСЕК групи інвалідності або через догляд за родичем-«інвалідом». Вартість такої послуги коштувала 13 тис. доларів США.

У ході контролю за вчиненням злочину задокументовано одержання частини неправомірної вигоди – 5 000 доларів США.

Правоохоронці затримали організатора, старшу медичну сестру одного з комунальних медичних закладів та її співмешканця, що виконував роль посередника, у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено підозри за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Перевіряється причетність до вчинення цього злочину керівництва та службових осіб регіонального військово-медичного центру, МСЕК та працівників правоохоронних органів.

За результатами обшуків, проведених за місцями проживання та в автомобілях причетних до «схеми» осіб, а також на території місцевого шпиталю, вилучено мобільні телефони, медичні документи з ознаками фіктивності, чорнові записи, 3000 доларів США, отриманих як частина неправомірної вигоди, та понад 200 тис. грн.

Раніше поліцейські задокументували факт отримання співробітницею лікарні ще 2 000 доларів США від громадянина як аванс за допомогу з оформленням ІІ групи інвалідності з подальшим зняттям із військового обліку.

Наразі підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави в розмірі від 1,4 до 1,6 млн грн.

Досудове розслідування здійснюється ГСУ Нацполіції України, оперативний супровід – УСР у Донецькій області та ДСР Нацполіції України.