У Дніпрі повідомили про підозру директору заводу та його спільниці, які продавали продукцію державі-агресору

Після початку повномасштабного вторгнення РФ службові особи заводу з виготовлення арматурної продукції у місті Дніпро налагодили схему її постачання до країни-агресора. Серед основних товарів були комплекти дискових затворів «Ду1200», які використовувались, у тому числі, для облаштування військових баз та пунктів тимчасової дислокації окупаційних угруповань на території РФ та у тимчасово захоплених регіонах України.
До лютого 2022 року підприємство систематично експортувало свою продукцію до РФ. Бізнес-партнером української фірми в РФ була компанія, яка виконує державні замовлення на будівництво, у тому числі об’єктів гідроенергетики.
Після початку повномасштабного вторгнення і запровадження відповідних санкцій, службові особи українського підприємства разом зі своїми російськими спільниками розробили механізм обходу введених обмежень. Для цього були задіяні ряд підконтрольних комерційних структур на Близькому Сході, які закуповували товар дніпровського заводу нібито для власних потреб. Але після одержання українського обладнання одразу переправляли його до РФ.
За наявними даними, протягом 2022 року ділки незаконно експортували до Росії декілька партій арматурних комплектуючих на більше ніж 2 млн грн. Для маскування «схеми» її організатори вносили недостовірні відомості до звітної та фінансово-господарської документації.
Як встановило слідство, до організації незаконної діяльності причетний директор спеціалізованого підприємства у Дніпрі та його підлегла.
Під час обшуків в офісах та виробничих приміщеннях заводу виявлено комп’ютери з доказами незаконної діяльності, документи первинного бухгалтерського обліку, мобільні телефони з переписками, що підтверджують експорт товарів на адресу РФ.
Наразі директору українського підприємства та його спільниці повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Підозрюваним обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Їм загрожує до 12 років з конфіскацією майна.
Крім цього, накладено арешт на корпоративні права та банківські рахунки дніпропетровського підприємства-постачальника підсанкційних товарів до РФ.
Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.