У Дніпрі припинили роботу шахрайського кол-центру, через який виманювали гроші в українців, що працюють у Польщі

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Організували роботу кол-центру двоє місцевих кримінальних авторитетів, а прикривав їхню діяльність правоохоронець з керівною посадою. У поле зору шахраїв потрапляли громадяни, які наразі вимушено мешкають у Польщі.

Організатором «бізнесу» є так званий «смотрящий» за лівим берегом Дніпра. До своєї діяльності 42-річний чоловік залучив ще одного «кримінального авторитета», який відповідав за вивід коштів з-за кордону та переведення їх у готівку.

Ділки обладнали офіс в одній зі звичайних квартир у середмісті Дніпра. Він був облаштований всією необхідною комп’ютерною технікою. До роботи у кол-центрі залучили 20 «операторів», для яких була створена методичка, де детально розписано, як працювати з клієнтами.

Аферисти використовували номери телефонів польських операторів та IP-телефонію. Під час дзвінків вони називали себе представниками служби безпеки польських банків та повідомляли потерпілим, що їхня банківська картка заблокована. У ході розмови працівники кол-центру схиляли жертв до встановлення на телефоні спеціального додатка для захисту персональних даних.

Завдяки цьому вірусному програмному забезпеченню зловмисники отримували дистанційний доступ до гаджетів та банківських рахунків потерпілих. Гроші з них  переводилися на електронні гаманці та банківські картки дропів (люди, які погодилися, щоб їх банківські карти стали «транзитними» для вкрадених шахраями грошей). Надалі кошти виводили у готівку за допомогою обмінних пунктів валют у м. Дніпро та розподіляли між учасниками злочинної організації.

Таким чином з польських рахунків українських громадян спритники вкрали щонайменше пів мільйона гривень. Попередньо відомо про 15 потерпілих, наразі встановлюється повне коло ошуканих людей.

Під час спецоперації правоохоронці провели 40 обшуків в офісних приміщеннях, за адресами мешкання і в транспортних засобах фігурантів, вилучили близько 2 млн гривень готівки в різній валюті, автівки преміумкласу, зброю, чорнові записи, телефонну і комп’ютерну техніку, банківські картки та сім-карти мобільних операторів.

27 вересня поліцейські затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України 13 учасників злочинної організації. Так званому «смотрящому», його довіреній особі – «кримінальному авторитету» та 11 спільникам повідомлено підозру за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та накладення арештів на банківські рахунки, криптогаманці, нерухомість та автомобілі.

Також вирішується питання повідомлення про підозру правоохоронцю, який прикривав діяльність злочинної групи.

Викрили та блокували діяльність шахрайського кол-центру працівники ДБР у взаємодії з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.