У Дніпрі судитимуть екскерівника колонії, який за 100 тис. грн обіцяв в’язню дострокове звільнення

Начальник Дніпровської виправної колонії запевнив чоловіка, що можна не чекати закінчення тюремного терміну за скоєну ним смертельну аварію, а вийти на волю завдяки умовно-достроковому звільненню. Він пообіцяв підготувати позитивну характеристику та клопотати перед дисциплінарною комісією щодо звільнення ув’язненого за сумлінну поведінку та ставлення до праці.
За такий «пакет документів» фігурант вимагав перерахувати на один з банківських рахунків 100 тис. грн.
Начальника колонії затримали після того, як той отримав хабар на банківський рахунок.
Наразі вже звільнений з посади начальник колонії обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3. ст. 368 КК України). Як повідомили у Державному бюро розслідувань та Дніпропетровській обласній прокуратурі, обвинувальний акт стосовно нього скеровано до суду.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.
В’язень, у якого вимагали хабар, переведений в інший виправний заклад, де продовжує відбувати покарання.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Територіального управління ДБР, розташованого у м. Полтава, оперативний супровід – Управління СБУ області, процесуальне керівництво – Дніпропетровська обласна прокуратура.