У Дніпрі судитимуть водія, який передавав інформацію представнику генштабу зс рф

Мешканець Дніпра, що працював водієм одного з приватних підприємств, в період повномасштабного вторгнення військовослужбовців рф в Україну, добровільно погодився на співпрацю зі співробітником головного управління генштабу зс рф.
Як повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура, на виконання завдань російського куратора чоловік збирав та передавав через месенджер «Telegram» точні координати місцезнаходження радіолокаційних станцій та блокпостів Сил територіальної оборони ЗСУ на території Дніпропетровської області. Тим самим надавав допомогу у проведенні підривної діяльності проти власної держави.
З використанням програми Google Maps дніпрянин повідомляв ворогу точне розташування об’єктів критичної інфраструктури, зокрема тягових та електропідстанцій.
Ворожого інформатора затримали у січні 2023 року під час виконання чергового завдання представника держави-агресора. У нього вилучили мобільний телефон з доказами протиправної діяльності.
Наразі обвинувальний акт стосовно чоловіка за фактом вчинення державної зради в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України) скеровано до суду.
Обвинувачений перебуває під вартою, йому загрожує покарання у вигляді п’ятнадцяти років або довічного позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими Управління СБУ у Дніпропетровській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.