У Дніпрі заблокували канал виїзду за кордон ухилянтів від мобілізації

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Організатори схеми зі здорових чоловіків «робили» інвалідів.

Мешканці Дніпра – двоє чоловіків та жінка віком 33, 36 та 41 рік – організували схему переправлення чоловіків призовного віку через держкордон в умовах воєнного стану. Вони забезпечували особам, що підлягають мобілізації, допомогу у виготовленні підроблених медичних документів,  які засвідчували нібито наявність у останніх тяжких захворювань. Фальшиві діагнози надавали підстави визнати чоловіків тимчасово непридатними для військової служби та безперешкодно перетинати держкордон України. Вартість такої «послуги» оцінювали у 8000 доларів США з людини.

Кожен з учасників схеми відповідав за свій напрямок у «бізнесі»: один був менеджером і підбирав клієнтуру, другий – займався підготовкою медичної документації з неіснуючими діагнозами, а третій «курував» питання проходження документів в центрах комплектування та соціальної підтримки.

На підставі «липових» медичних висновків про тяжкі захворювання клієнтури, виносились рішення щодо непридатності останніх до воєнної служби. Маючи на руках медичний висновок та штамп у військовому квитку, здорові чоловіки-«інваліди» отримували право виїжджати до інших країн.

Зловмисники постійно використовували заходи конспірації: потенційні клієнти підбирались виключно через особисте оточення, а отримання грошей здійснювалось переважно «з рук у руки», що дуже ускладнювало  викриття шахраїв.

Правоохоронці викрили злочинців під час передачі пакету документів для місцевого мешканця призивного віку та одержання від нього грошових коштів. Двоє зі зловмисників намагалися втекти і сховатися від правоохоронців на території інших областей країни, проте їхнє місцезнаходження одразу встановили та затримали їх.

19 березня в результаті проведення 20 санкціонованих обшуків за місцем мешкання та в автомобілях фігурантів у Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях було вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, флешносії, бланки документів та медичних довідок, фотографії військовозобов’язаних, зброю, набої, банківські картки, грошові кошти у сумі майже 800 тис. грн та інші речові докази, які підтверджують злочинну діяльність затриманих. Крім цього, вилучено шість автомобілів, які належать підозрюваним.

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури трьом організаторам каналу повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України. Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Встановлюються інші особи, причетні до злочину.

Заходи з викриття протиправної діяльності здійснювалися прокурорами спільно зі слідчими слідчого управління ГУПН в Дніпропетровській області, оперативний супровід – Управлінням СБУ у Дніпропетровській області.