У Дніпровській міськраді розікрали 34 млн грн на рекламі та SMM

Троє власників місцевих рекламних агенцій, які діяли у співпраці з посадовцями міськради та керівником підпорядкованого їй комунального підприємства, привласнили щонайменше 34 млн грн із бюджету Дніпра. Подробиці повідомили у СБУ, поліції та Офісі Генерального прокурора.
За даними слiдства, органiзатор схеми – 38-річний підприємець, фiрма якого ранiше надавала рекламнi послуги комунальним підприємствам мiста Дніпро. Він пролобiював перемогу в тендерах на закупiвлю рекламних та маркетингових послуг для міськради одинадцятьох підконтрольних фiзичних осiб-підприємців.
Як свідчать матеріали провадження, тендери вигравали ФОПи із завищеними цінами, причому вони не мали ніякого відношення до маркетингової діяльності. Власники цих підприємств в реальному життi працюють майстрами манікюру, рiзноробочими на будiвництвi, водiями таксi, бухгалтерами, продавцями електроприладiв та iншими фахівцями.
Саме з ними профільне КП Дніпровської міськради впродовж трьох років укладало договори з надання рекламних та маркетингових послуг. Вони стосувалися висвітлення дiяльностi міської ради, виконавчих органiв, посадових осiб та депутатiв через медіа, соцмережі та месенджери.
Щоб реалізувати оборудку посадовці міськради вносили недостовірні відомості до фінансово-господарської та звітної документації. Після перерахування суми на баланс підприємців учасники схеми обготівковували їх та ділили між собою, а реальні послуги рекламодавців купували по мінімальній вартості. Таким чином вони привласнили майже третину із загальної суми у 123 млн грн, які міськрада заклала на власну популяризацію протягом 2021-2023 років.
Наприкінці вересня поточного року поліцейські провели 16 санкціонованих обшуків за місцями проживання й роботи фігурантів, у ході яких вилучили мобільні телефони з листуванням щодо злочинної діяльності, банківські картки, які використовувались для обготiвкування коштiв, оригінали фінансово-господарської документації між КП та підконтрольними ФОПами та інші докази вчинення кримінальних правопорушень.
Наразі десятьом учасникам оборудки повідомили про підозру. Їм інкримінують створення злочинної організації, а також участь у нiй, розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмiрах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України). Дев’ятьох з них затримали в порядку ст. 208 КПК. Один з виконавцiв з 2023 року переховується за кордоном.
Фігурантам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі без права обіймати певні посади з конфіскацією майна.
Досудове розслідування для встановлення всіх осіб, причетних до вчинення злочину, триває.
Заходи з документування та викриття здiйснювали слiдчі Нацполiцiї за оперативного супроводу СБУ та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Категорія: Кримінал
Теґи: Дніпровська міськрада зловживання офіс генпрокурора поліція реклама розтрата СБУ