У Кам’янському директора приватного музею засудили за контрабанду

За контрабанду двох ікон власнику музею призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 187 000 гривень.
Як йдеться у рішенні суду, директор приватного музею бойової слави часів Другої світової війни при БФ «Пам’ять», який одночасно є директором магазину з продажу антикваріату, скупав у магазинах та через інтернет-аукціони предмети старовини для їх подальшого продажу на закордонному ринку.
Зазначається, що він мав достатній теоретичний та практичний досвід щодо визначення вартості, історичної, культурної, наукової, етнографічної цінності предметів старовини, процедури їх купівлі-продажу, переміщення (пересилки), у тому числі за кордон України. При цьому, з метою уникнення кримінальної відповідальності за контрабанду культурних цінностей у разі їх виявлення правоохоронними органами, чоловік зареєстрував на сайті «Укрпошти» особистий кабінет, використовуючи дані вигаданої особи.
10 серпня 2022 року обвинувачений досяг домовленості з мешканцем іноземної держави про продаж двох ікон із зображеннями християнських святих Ісуса Христа та Божої Матері. Використовуючи вигадані дані в особистому кабінеті сайту «Укпрошти», продавець оформив митну декларацію на міжнародне поштове відправлення до Німеччини (в м. Берлін), із зазначенням даних одержувача.
У той же день, не маючи свідоцтва про право на вивезення культурних цінностей з території України, він помістив до бандеролі дві ікони та передав відправлення працівникам поштового відділення, що розташоване за адресою: проспект Свободи, 62, разом із особисто заповненою митною декларацію.
У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав вину, у скоєному щиро розкаявся та просив суворо його не карати.
22 грудня 2022 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська визнав обвинуваченого винним за ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 КК України (закінчений замах на контрабанду, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю культурних цінностей) та призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 11 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 187 000 (сто вісімдесят сім тисяч) гривень. Також суд постановив стягнути з осудженого на користь держави витрати за проведення експертиз на загальну суму 7 550 гривень 80 копійок. Речові докази по справі – ікону «Ісус Христос» та ікону «Божа Матір» – будуть конфісковані в дохід держави.
Обираючи вид та міру покарання обвинуваченому, суд враховував наявність на його утриманні двох неповнолітніх дітей та непрацездатної матері, те, що чоловік займається благодійністю, допомагає ЗСУ, а також має декілька державних та обласних відзнак: так, Указом Президента України від 21.11.2008 року він нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, має пам`ятну медаль «За вагомий внесок у розвиток Дніпропетровської області», нагороджений відзнакою голови облдержадміністрації «За розвиток регіону», нагороджений Орденом святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня.
До речі, з того самого Указу Президента України від 21.11.2008 року, що згадується у рішенні суду, можна зрозуміти, що обвинуваченим у цієї справі є Василь Григорович Черномор, директор Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Пам’ять».