Музей історії Кам’янського запрошує подивитися на врятовані старожитності

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Виставка пам’яток археології, палеонтології та геології «Врятовані старожитності» відкриється в Музеї історії міста Кам’янське 10 квітня.

Відвідувачі  виставки зможуть ознайомитися з матеріалами Романківської середньопалеолітичної стоянки мисливців на мамонтів, виявленими впродовж 1957–1961 рр. під час будівництва Дніпродзержинської (нині – Середньодніпровської) ГЕС; артефактами із зони затоплення в районі Дніпровокам’янки Кам’янського району, переданими краєзнавцем Василем Сідаком, які ілюструють періоди прадавньої історії від неолітичної VІ – ІV тис. до н. е. до козацької ХVІІ–ХVІІІ ст. доби; побачити знахідки із зруйнованого нинішньою війною поселення черняхівської культури 2–4 ст. н. е. на Кіровоградщині, подібного до того, що знаходилося в районі старого с. Романкове, передані військовослужбовцем ЗСУ Романом Друзем.

Про геологічне минуле України «розповідатимуть» мінерали та гірські породи, зібрані на Тернопільщині, Чернігівщині та Вінниччині, й передані військовослужбовцем Петром Круком. Серед експонатів – агати, жеода, обсидіан, імпактити (метеоритні гірські породи); зразки давньої кераміки, кам’яні, кістяні, бронзові та залізні знаряддя праці, зброя, ритуальні речі, прикраси кам’яної доби та бронзи, періоду скіфів і сарматів, києво-руського та козацького часів.

Як зазначають у музеї, виставка буде пізнавальною для учнів загальноосвітніх шкіл, молоді та всіх шанувальників історії. Її  відкриття приурочено до Дня пам’яток історії та культури, який щорічно відзначається 18 квітня.