«Музична мобілізація»: у Мінцифри закликають відмовитися від російської музики

Попит і цікавість до всього українського продовжує зростати, однак російська музика досі звучить у навушниках українців, зазначають у Міністерстві цифрової трансформації, наголошуючи, що кожна прослухана російська пісня спонсорує війну в Україні.
«Якщо українці послухали пісню російського виконавця 1 млн разів, то його команда отримає близько 8 тисяч доларів. Далі з цих коштів сплачують податки в російський бюджет, який і фінансує армію. Наприклад, у 2019 році російський музичний ринок сплатив 277,6 млн доларів податків. Їх вистачить, щоб профінансувати понад 5 тисяч солдатів російської армії на рік», – пояснюють у Міністерстві.
Тому разом із командою «Kalush Orchestra» у Мінцифри вирішили запустити проєкт «Музична мобілізація». Долучитися до нього може кожен бажаючий. Для цього:
- Перевірте власні плейлисти та видаліть російських виконавців
- Додайте улюблені українські треки та підпишіться на українських виконавців у Spotify, Apple Music, Youtube Music
- Поділіться цією інформацією із друзями або опублікуйте в stories
Музика також діє як пропаганда і не залишається «поза політикою».
«Чи знали ви, що російські виконавці в трендах України на стрімінгових сервісах — це не тільки культурна окупація, а ще й нові танки та ракети для ворогів? Наприклад, ви прослуховуєте трек умовного російського гурту на Apple Music, Spotify або Youtube Music. Гурт отримує гроші за монетизацію, а потім сплачує податки до бюджету рф.
Левова частка російського бюджету йде на «оборону», а якщо коректніше — на вбивство українців та обстріли українських міст. Тому кожен завантажений чи куплений альбом музиканта з росії — це зброя для армії окупантів.
Але це можна виправити. Перевірити свій Spotify, Apple Music, Youtube Music та видалити звідти всі російські треки. Ну і не забувайте підтримувати класних українських виконавців.
Крім того, гурт “Калуш” підготував плейлисти із сучасною українською музикою. Слухайте та підтримуйте українське!» – закликав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.