11 міфів і фактів про акне

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Акне – хронічне запальне захворювання шкіри, що вражає приблизно 85% населення на певному етапі життя.

Акне – хронічне запальне захворювання шкіри, що вражає приблизно 85% населення на певному етапі життя. Корисної інформації про акне так само багато, як і міфів: від бабусиних казок до практичних порад друзів і приготування домашніх засобів за рецептами з інтернету. Чи варто всьому вірити?

Найпоширеніші міфи про акне

Перш ніж лікувати прищі, краще відокремити факти від міфів. З подібними проблемами варто обов’язково звернутися до дерматолога чи косметолога.

1. Жирна їжа й шоколад є причиною появи вугрів.

Переїдання солодкого, копченого, гострого та здоби може ускладнити перебіг будь-якого шкірного захворювання, але першопричиною появи висипу є не їжа.

2. Прищі бувають тільки в молодому віці.

Вважається, що вугри – хвороба підлітків. Це не так. 30% жінок у віці 25–30 років страждають від такої проблеми, причому запальний процес протікає у важкій формі. Пізні висипання часто бувають і в чоловіків.

3. Акне можна не лікувати, саме пройде.

Чим раніше почати лікування, тим краще. Запущені форми вугрів потребують довшого медичного втручання.

4. Потрібно очищати шкіру спиртовмісними засобами.

Такі очисні процедури призводять до зневоднення шкіри. У результаті з’являються лущення й почервоніння, а сама шкіра стає більш чутливою.

5. Косметична чистка врятує від запалення.

Це не так. Процедура зменшує кількість комедонів, але не вугрів. За наявності гнійників чистка протипоказана.

6. Акне зникає з настанням вагітності.

Вигадка! Немає ніякого зв’язку між вагітністю та зникненням хвороби.

7. Прищі виникають внаслідок зовнішнього забруднення шкіри.

Якщо правильно не доглядати за шкірою, нічого доброго з цього не вийде. Хибно думати, що «чорні цятки» – це пил і бруд, які забивають пори. Не треба зациклюватися на вмиванні – достатньо це робити двічі на день.

8. У разі наявності акне не можна вмиватися водою.

Міф! Справа в тому, що люди з підвищеною чутливістю шкіри можуть відчувати дискомфорт після вмивання водою, навіть аж до проявів алергічної реакції. У такому випадку краще використовувати лосьйони, які не треба змивати.

9. Прищі з’являються від частого використання косметики.

Якість сучасної косметики відрізняється від тієї, що була раніше. У будь-якому випадку доглядові й лікувальні засоби варто підбирати, дослухаючись до порад дерматолога!

10. При запальній хворобі шкіри не можна користуватися декоративною косметикою.

Багато косметичних лабораторій випускають засоби для людей із проблемною шкірою, які не тільки маскують проблему, але й лікують.

11. Сонце – найкращі ліки.

Поліпшення від дії ультрафіолетових променів – тимчасовий ефект. Восени обов’язково станеться загострення процесу. Сонце підсилює процес утворення шкірного сала й ускладнює його відтік, а високі дози ультрафіолету послаблюють імунний захист.

Акне – це не привід для суму! Сяючої шкіри та гарного настрою! Будьте здорові!

14.05.2021
Категорія: Новини
Теґи: акне косметика лечение миф