4 сучасні покриття для підлоги: коротко про переваги кожного

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Найбільший попит серед підлогових покриттів ще досі мають лінолеум та ламінат через низьку вартість та легкість монтажу. Проте зараз на українському ринку з’являється багато сучасних покриттів, які попри вищу ціну за квадратний метр, витісняють бюджетні аналоги.

Чому? Бо є більш практичними та декоративними. Про 4 такі новинки нам розповіли експерти магазину 1 floor.

Вініл

Кілька років тому у продажу з’явилася достойна альтернатива ламінату – дошка на основі ПВХ, або вінілова підлога. Виглядає покриття дуже декоративно через наявність різних дизайнів та кольорових рішень: текстура дерева, текстилю, малюнок натурального каменю тощо.

Успішність вінілу на ринку будматеріалів пов’язана з його водостійкістю. На відміну від ламінату таку дошку дозволено монтувати у санвузлах. За словами експертів, плівкова основа вінілу посилюється додаванням кварцового піску або армуванням за допомогою сіточки зі скловолокна.

Такий склад зумовив багато переваг покриття для кінцевого споживача, а саме:

  • гігієнічність;

  • міцність та зносостійкість;

  • гарна звукоізоляція;

  • простий монтаж.

Інженерна дошка

Це нове поняття в каталозі оздоблювальних матералів. Можна сказати, що інженерна дошка – це паркет за нижчу ціну, адже замість стабілізаційного шару з хвойної деревини, як у масиві, тут основа з березової фанери. Тому вона міцніша та довговічна.

Під інженерну дошку можна встановлювати систему “тепла підлога”. Таке покриття легко стикувати з іншим наявним у квартирі, наприклад, ламінатом чи керамічною плиткою.

SPC-ламінат

Попри назву, покриття SPC з ламінатом має мало спільного. Хіба що дизайн та тип монтажу. Але SPC-ламінат зараз – найпрактичніший тип підлоги, який поєднує переваги різних видів поверхность. Така підлога тепла й гарно виглядає як паркет. Вона міцна як плитка, проте тріщини та сколи тут неможливі. SPC водостійкий як вініл, проте крепший за нього, адже має більшу товщину дошки.

Одна з найбільших переваг матеріалу – можливість монтажу єдиним контуром по всій квартирі, в тому числі у ванній кімнаті та ділянках помешкання, де встановлена тепла підлога.

Ректифікований керамограніт

Це найміцніший та найдекоративніший формат плитки. Ректифікат означає наявність рівних боків, що дозволяють монтувати кахлі впритул з мінімальними швами у кілька міліметрів. Таке покриття виглядає естетично та є більш практичним через відсутність товстих швів, залитих фугою.

Недолік керамогранітної підлоги у тому, що вона холодна, тому без капців не обійтися. Для обігріву у санвузлах, де мешканці ступають босоніж, монтують теплу підлогу. А в спальнях та інших кімнатах, де обігрів підлоги не рекомендований через сухість повітря, радять вибирати інший матеріал – паркет чи ламінат. Всі описані вищі типи підлоги: вініл, SPC та інженерна дошка також будуть вдалим вибором.