Асоціація міст України проти вилучення “військового” ПДФО: для місцевих громад це буде втрата 65 млрд за рік

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Асоціація міст України (АМУ) виступає проти положень урядового законопроєкту № 10037, які передбачають вилучення у громад так званого військового ПДФО (податки з грошового забезпечення, одержаного військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу).

Офіційне звернення АМУ з цього приводу було направлено до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

В аргументації вказується, що подібне рішення призведе до втрати у бюджетах місцевих громад 20 млрд гривень у 2023 році і 65 млрд гривень у 2024 році.

В Асоціації міст України повідомляють, що кошти, які планується забрати у громад, планують віддати Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання (50%) та Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України на реформування та розвиток оборонно-промислового комплексу (50%).

Водночас із цим АМУ звертає увагу на те, що наразі громади витрачають на допомогу ЗСУ та безпеку для мешканців набагато більше коштів, ніж отримують від “військового” ПДФО, а вилучення у громад цих коштів, на думку Асоціації, зруйнує систему оборони країни:

«За 2022-23 роки, з початку повномасштабного вторгнення, органи місцевого самоврядування отримали 106,4 млрд грн «військового» ПДФО, з якого 45% спрямували на допомогу силам безпеки та оборони. Забезпечили також фінансування делегованих державою без надання компенсації повноважень та надання мешканцям громад безкоштовних послуг.

Витрати місцевого самоврядування, пов’язані із військовими діями, перевищують розмір надходжень від «військового» ПДФО мінімум на 77%, адже це не тільки допомога силам безпеки й оборони, але й забезпечення ВПО, розчищення й відновлення зруйнованих вибухами будівель й інфраструктури, утримання лікарень, в тому числі поряд з лінією фронту, надання допомоги сім’ям військовослужбовців», – підкреслили в АМУ.

Асоціація міст України запевняє, що голови сільських, селищних, міських рад готові при зустрічі обґрунтувати важливість збереження «військового» ПДФО в бюджетах місцевих громад для збереження унікальної системи забезпечення Об’єднаних сил Збройних Сил України.