Астрономи виявили фосфор на супутнику Сатурна

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Вченим вдалося з’ясувати, що в океані супутника Сатурна є всі необхідні елементи для зародження життя

На супутнику Сатурна знайдено ключовий для зародження життя елемент

Астрономам вдалося виявити на супутнику Сатурна фосфор, який вважається одним із головних елементів для розвитку життя. Він був присутній у крижаних крихтах, що потрапили в космос з океану Енцелада. По інформації Мета, під час попередніх досліджень аналогічних зразків було знайдено ознаки таких елементів, як азот, вуглець, сірка, водень і кисень. З огляду на те, що в пробах є всі 6 компонентів, необхідних для життя, можна припустити, що на супутнику Сатурна можуть мешкати живі організми.

Подробиці результатів дослідження

Вчені багато часу намагаються відшукати сліди життя на інших планетах та їхніх супутниках. Останні результати досліджень вказують на те, що на супутнику Сатурна є всі необхідні хімічні елементи, які потрібні для зародження життя.

Планетолог Френк Постберг, який є співробітником Берлінського Вільного університету, вважає, що знайдений шматок дає змогу зробити висновки про те, що океан Енцелада може бути придатним для життя. Знахідка вчених допомогла вченим зарахувати цей супутник Сатурна до найперспективніших місць, де в Сонячній системі може розвиватися позаземне життя.

Вченим давно вдалося довести, що без фосфору неможливе життя на Землі. Цей елемент вважається другим за поширеністю в людському організмі після кальцію. Він безпосередньо бере участь в утворенні кісткових тканин, формуванні зубів, а також ДНК і клітинних мембран. Він є 12-м елементом за поширеністю в земній корі. До теперішнього часу астрономам не вдавалося виявити фосфор в океанах інших планет.

Зробити сенсаційне відкриття вченим вдалося завдяки дослідженням, здійсненим за допомогою космічного корабля Cassini, який понад 13 років вивчав поверхню Сатурна та його супутників. Місія цього апарату була завершена 2017 року шляхом занурення в атмосферу Сатурна.

Сенсаційне відкриття

Коли відбувався забір матеріалу для подальших досліджень, вченим здався найцікавішим Енцелад. На поверхні цього супутника знаходиться крижана корка. Океан на ньому затиснутий між скалистим ядром і зовнішнім шаром льоду. Коли на Енцеладі відбуваються виверження, у космос через тріщини в корі потрапляють мільйони крупинок і частинок газу, які беруть участь в утворенні кільця E Сатурна.

Як повідомляє джерело, під час вивчення складу кільця планети вдалося отримати відомості про те, які елементи і сполуки знаходяться всередині океану супутника. Серед них виявилися фосфати, що дають змогу зробити висновок, що концентрація фосфору на Енцеладі в сто разів вища, ніж в океані планети Земля.

Команда вчених була здивована отриманими результатами. Дослідники вирішили провести додаткові лабораторні випробування, які засвідчили, що у виявлених зразках містяться розчинені карбонати і сода. Це може означати, що в океані розчиняються породи з високим вмістом фосфатів, внаслідок чого сполуки фосфору потрапляють у воду.

Найважливіше на думку вчених – це те, що фосфати перебувають у розчиненій формі та легко доступні для утворення життя на Енцеладі. Отримані відомості свідчать про те, що в океанах супутників інших планет також може міститися фосфор. Залишається знайти відповідь на питання, чи дійсно в океанах інших планет є життя. 

22.06.2023
Категорія: Новини
Теґи: Мета новини фосфор