Басейн «МіКомп» у Кам’янському: чи врятує місто важливий для спортсменів об’єкт?

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Як і можна було передбачити, охочих придбати за 120 млн басейн «МіКомп» у Кам’янському (який, до речі, наразі переживає не найкращі свої часи) – не знайшлося. Аукціон з продажу об’єкту не відбувся з причин відсутності учасників. Але сам процес торгів підняв цілий пласт питань щодо законності приватизації басейну, що колись був частиною СК «Прометей». Його, як виявилося, було віддано практично за безцінь.

Зазначимо, що містяни у коментарях до новини про продаж басейну «МіКомп» неодноразово звертали увагу власника (це, як відомо, Олег Мороз) на захмарність та нелогічність його побажань. Що вартість явно завищена, та за цією ціною його ніхто не придбає. А басейн тим часом приходить до занепаду. Мешканці розповідають, що наразі тут не все так гарно, як каже бізнесмен: вода брудна, вже видно чорну плісняву, роздягальні у жахливому стані. И чим далі – тим гірше.

Найближчої зими ситуація, як можна передбачити, стане ще складнішою: ціни на енергоресурси та необхідність підвищувати зарплату персоналу поставлять хрест на важливому для спортсменів об’єкті. Адже очікування бізнесмена щодо Євро-2012 та інших великих змагань, під які і «заточувались» як басейн «МіКомп», так і готелі «Олімпія» та «Родина», – не виправдалися. Туристами там і не пахне, а утримувати все це – задоволення не з недешевих.

Як пам’ятає місто, «за підтримки» Олега Мороза кінотеатр Шевченка вже вдалося перетворити з об’єкту культури на величезний секонд-хенд. Про «Біллу», готель «Центр», радіостанцію, газету годі й згадувати. Чи треба нам тепер замість басейну якийсь незрозумілий склад, ще й поряд з житловою зоною? Напевно – ні.

Люди у коментарях запитують: чи можливе повернення цього об’єкту назад, у власність міста? Таке питання поставили і ми керівнику Департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам’янської міськради Максиму Калмикову. Як виявилося, робота у цьому напряму ведеться, і юристи вже опрацьовують можливість такого процесу:

«Зараз вивчаємо документи, за результатами розгляду, вірогідно, буде вжито заходів щодо повернення даного об’єкта у власність міста», – повідомив Максим Калмиков.

Наразі вже відомо, що ще у 2005 році басейн було виокремлено з цілісного майнового комплексу СК «Прометей» та продано за геть смішну ціну. Це стало можливо завдяки досить сумнівній експертній оцінці, де об’єкту намалювали відсоток зносу у 85% (це рахуй начебто на його місці просто вирва, хоча це зовсім не так). Як наслідок, басейн оцінили в 651 526 гривень, а потім ще й додали «знижку» у 30%. Остаточна ціна, за якою Олег Мороз купив басейн, – 542 938 гривень (це лише 107 512 доларів), а тепер хоче продати за 120 000 000 гривень (це близько 3 млн доларів, що в 28 (!) разів більше суми, за яку він басейн «віджав»).

Зрозуміло, що за цей час щось у нього й було вкладено, але, вибачте, це не виправдовує збільшення ціни в 28 разів.

Сподіваємося, місто не дасть пропасти гарному майданчику для спортсменів і зробить все, щоб важлива для спортсменів база не припинила існування. До речі, як повідомив керівник Управління молоді та спорту Анатолій Івашина, якщо об’єкт повернеться до складу СК «Прометей», діти будуть його відвідувати цілком безкоштовно.