Бажаючих вступити до лав ЗСУ за контрактом планують перевіряти на профпридатність

Крім того, претенденти на службу за контрактом проходитимуть випробувальний термін.
Такі зміни до проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби» запропонував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Вони відображені у пояснювальній записці до законопроєкту та новій версії документу.
Так, згідно з доповненнями до ст. 24, для прийнятих на військову службу (за контрактом) громадян може бути встановлено випробовуваний термін (для тих, хто прийнятий на військову службу вперше – обов’язково). Випробовуваний термін складатиме від 1 до 6 місяців.
Якщо тест на профпридатність буде провалено, то залишаться наступні варіанти:
- якщо військовослужбовець не пройшов випробувальний термін, то контракт із ним розривають достроково;
- якщо випробування проходила жінка, її звільняють від військової служби;
- якщо це був військовослужбовець-строковик, його відправляють назад для несення строкової служби. При цьому термін, який він провів на контрактній службі, зараховують як термін проходження строкової у співвідношенні 2:1 (тобто два місяці служби на контракті зараховують як один місяць строкової служби);
- якщо не пройшов випробування резервіст, його відправляють назад у резерв.
Ті, хто успішно пройдуть випробувальний термін, продовжать нести військову службу за контрактом у ЗСУ (чи інших військових формуваннях). Однак в період дії воєнного стану діятимуть інші правила для контрактників, які провалять випробовування. Їх направлять для подальшого проходження служби у лавах ЗСУ.
Також змінами до закону встановлюються нові строки проходження військової служби за контрактом: від 1 до 10 років (шляхом виключення відповідного положення щодо шестимісячного строку).