«Бюджет участі»: у Кам’янському розпочинається прийом громадських проєктів

Нещодавно у Кам’янському було поновлено провадження інструментів «Бюджет участі. Місто» (загальноміський конкурс, у якому беруть участь мешканці громади віком від 14 років) та «Бюджет участі. Діти» (окремі конкурси для школярів та школярок у школах громади). 16 жовтня стартує прийом громадських проєктів на загальноміський конкурс «Бюджет участі. Місто». Про це повідомили в Департаменті економічного розвитку міської ради.
Аби взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити три обов’язкові бланки (бланк-заявку, декларацію про авторство та перелік осіб, які підтримують громадський проєкт).
Бланки для заповнення можна завантажити за посиланням або на офіційному сайті міської ради у розділі «Прозоре місто» – «Бюджет участі» – «Бюджет участі. МІСТО» – «Правила, бланки для заповнення».
Також їх можна отримати електронною поштою за попереднім запитом на e-mail: [email protected] .
Вартість реалізації громадського проєкту – не більше 300 000 гривень.
Проєкти подаються в категоріях:
- «Інфраструктура»,
- «Фізична культура та спорт»,
- «Екологія, ІТ та культура»
- «Просвіта, охорона здоров’я».
Кожен автор може подати 1 громадський проєкт у будь-якій з перелічених категорій.
Основні зміни:
- розширено тематику продуктів проєктів: поміж іншого вони можуть стосуватись проведення заходів з питань цивільного захисту та надання першої медичної допомоги;
- в категорію «Інфраструктура» додано проєкти, продукти яких направлено на цивільний захист;
- у категорії «Просвіта, охорона здоров’я» розширено спрямування проєктів – додано проєкти, що направлені на поліпшення умов медичного обслуговування громадян. Не прийматимуться до участі освітні проєкти, реалізація яких належить до прямих повноважень закладу та передбачає виключно покращення матеріально-технічної бази, і повинна фінансуватися з відповідної програми розвитку освітньої галузі;
- під час дії воєнного стану та протягом півроку після його скасування до розгляду приймаються громадські проєкти, які передбачають закупівлю медичного обладнання/ устаткування, медикаментів, перев’язувальних матеріалів тощо. У разі такого придбання їх використання за призначенням має бути безкоштовним для громадян, що обслуговуються закладом/ підприємством;
- продукти проєктів можуть стосуватися оснащення споруд цивільного захисту (тимчасових укриттів, бомбосховищ), тимчасових пунктів обігріву, стаціонарних та мобільних пунктів незламності (виключно у частині додаткового оснащення, що не входить до переліку їх обов’язкової комплектації). У разі розміщення пункту незламності на території/ у приміщенні суб’єкту господарювання приватної власності, продукт проєкту надається у тимчасове користування.
- продукти громадських проєктів можуть передбачати забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування, послугами з їх ремонту і технічного обслуговування.
Подати проєкт можна у два способи:
- самостійно зареєструватись на платформі та подати проєкт в електронному вигляді;
- надіслати заповнені форми проєкту на електронну пошту [email protected] (завантаження здійснить місцевий адміністратор).
Строки циклу «Бюджет участі. Місто»:
- етап подання громадських проєктів – з 16.10.2023 по 26.11.2023;
- голосування (конкурс проєктів) – з 08.01.2024 по 21.01.2024.
Особливості фінансування:
на термін реалізації громадських проєктів-переможців впливатиме черговість фінансування видатків, визначена у Постанові Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». Деталі авторам проєктів повідомлять координатори бюджету участі.
З будь-якими запитаннями щодо бюджету участі можна звертатися до Департаменту економічного розвитку міської ради за адресою: майдан Петра Калнишевського, 2, 3 поверх, кабінет 315, або на номер телефону: 55-41-31.