День захисника України на Хортиці

Недарма Хортиця вважається одним з семи чудес України, адже природа заповідної зони вражає своєю красою навіть в осінню похмуру погоду. Тому дорогою до місця проведення фестивалю можна насолодитися пейзажами скелястих схилів острову, жовтим листям лісу у поєднанні з зеленою травичкою. Північна частина острову найбільш популярна серед відвідувачів Хортиці, саме тут знаходиться безліч археологічних пам’яток та туристичних об’єктів, які можна відвідати, прямуючи до історико-культурного комплексу «Запорізька січ» та на «Козацьке коло» – дві локації де проходило святкування Покрови.
Якщо ви бажаєте детально ознайомитися з побутом та історією козацтва, обов’язково відвідайте «Запорізьку січ» – це відроджений образ козацької столиці з атмосферою тих часів. На території комплексу відбудовано безліч приміщень, які можна відвідати та ознайомитися з побутом козаків. Дім кошового, січова школа, канцелярія, курені – всі інтер’єри відтворені з великою точністю. Особливо вражає діючий січовий храм Покрови Богородиці, де з молитви за Україну почалося святкування 14 Жовтня.
На території комплексу «Запорізька січ» в День Українського козацтва працювали виставки ікон, хрестів, рушників, був організований ярмарок з традиційними українськими виробами. Дуже зацікавив гостей фестивалю інтерактив «Козацький писар», де можна було переодягнутися в аутентичний одяг козаків та сфотографуватися.
На фоні пейзажу Запорізької ГЕС була організована сцена, де виступали фольклорні колективи Запоріжжя. Варто на власні очі побачити виступ групи історичної реконструкції «Запорізькі січові козаки». В цей день територія «Запорізької січі» поєднала у собі образи історичних козаків, у шароварах та хутряних накидках, та сучасних козаків у камуфляжній військові формі. До речи, на святкуванні було багато військових з різних батальйонів, де вони зустрічалися та святкували День захисника України.
Другою локацією фестивалю стало «Козацьке коло», де була встановлена головна сцена. Протягом дня на сцені виступали національні та етнічні колективи з усієї України, майстерністю яких насолоджувались відвідувачі фестивалю. Хтось підтанцьовував під музику, а хтось насолоджувався виступами, сидячі на траві. По периметру площі працював величезний ярмарок, з виробами українського ужиткового мистецтва та національними смаколиками. Окрім того, діяли різноманітні виставкові майданчики.
В цілому, фестиваль «Покрова на Хортиці» – це яскрава подія. Тут можна в повній мірі зануритися в атмосферу козацтва та цікаво відзначити День захисника України. Але якщо ви бажаєте більш детально ознайомитися з комплексом «Запорізька січ» та в повній мірі насолодитися Хортицею, не обирайте для своєї подорожі святкові дні. Адже окрім насиченої програми вас буде очікувати натовп людей, черги у місцях харчування та переповнені біотуалети.
Катерина Кіба