Держава виплачуватиме 1 500 гривень за знайдений труп чумного дикого кабана

Відповідне рішення ухвалено постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2025 № 121, яка набуває чинності 01 вересня поточного року, одночасно з набуттям чинності нової редакції Закону України «Про ветеринарну медицину», повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Щоб отримати винагороду розмірі 0.5 прожиткового мінімуму (натепер це приблизно 1 500 грн) громадянам, що вже досягли 18-річчя, потрібно:
- повідомити про місцезнаходження трупа дикої тварини територіальний орган Держпродспоживслужби в своєму регіоні протягом 24 годин з моменту знахідки;
- надати свої паспортні дані та контактну інформацію;
- дочекатись висновку уповноваженої лабораторії стосовно підтвердження вірусу АЧС у загиблої тварини.
Порядком виплат фіксованих сум винагороди за знайдені трупи диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней чітко визначено алгоритм дій всіх зацікавлених сторін, додали у Держпродспоживслужбі.