До «Дії» повернули довідку з Держреєстру речових прав

Мінцифри повернуло на портал «Дія» довідку з Державного реєстру речових прав. Вона підтверджує, що ви – власник нерухомості (квартири, будинку або земельної ділянки). За інформацією Міністерства, такий документ отримує понад 1 млн українців щорічно.
Наприклад, довідку можна замовити перед орендою квартири, щоб переконатися, чи дійсно ви знімаєте житло в реального власника. Також вона знадобиться для подальшої оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного російськими окупантами майна.
У довідці є інформація з 4 основних реєстрів нерухомості:
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
- Реєстр прав власності на нерухоме майно.
- Державний реєстр іпотек.
- Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна.
З початком повномасштабного вторгнення держреєстри було вимкнено з міркувань безпеки. Зараз отримати довідку знову можна всього за кілька кліків та 30 гривень. Адміністративний збір можна сплатити карткою онлайн.
Як отримати довідку?
- Зайдіть на портал «Дія» та авторизуйтеся
- Натисніть «Послуги» → «Довідки та витяги» → «Довідка з Державного реєстру речових прав»
- Заповніть онлайн-форму, зазначивши один з критеріїв пошуку: ПІБ, серія та номер паспорта, кадастровий номер, адреса майна, реєстраційний номер
- Сплатіть адміністративний збір 30 грн карткою на порталі
Запит на довідку про нерухоме майно опрацьовується 3-5 секунд і вона одразу зʼявляється в розділі «Замовлені документи» на порталі «Дія».
«До повномасштабного вторгнення послугою щорічно користувалося близько 1 млн українців. За місяць від запуску на порталі «Дія» довідку отримали майже 18 тисяч разів.
Після 24 лютого реєстри призупинили роботу в цілях безпеки. З травня вони знову працюють. За цей час ми покращили послугу. Тепер отримати довідку можна всього за 5 секунд», – прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Проєкт реалізовано Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України за сприяння Програми EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східна Європа.