До «Дії» повернули довідку з Держреєстру речових прав

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Мінцифри повернуло на портал «Дія» довідку з Державного реєстру речових прав. Вона підтверджує, що ви – власник нерухомості (квартири, будинку або земельної ділянки). За інформацією Міністерства, такий документ отримує понад 1 млн українців щорічно.

Наприклад, довідку можна замовити перед орендою квартири, щоб переконатися, чи дійсно ви знімаєте житло в реального власника. Також вона знадобиться для подальшої оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного російськими окупантами майна.

У довідці є інформація з 4 основних реєстрів нерухомості:

  1. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. 
  2. Реєстр прав власності на нерухоме майно.
  3. Державний реєстр іпотек.
  4. Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна.

З початком повномасштабного вторгнення держреєстри було вимкнено з міркувань безпеки. Зараз отримати довідку знову можна всього за кілька кліків та 30 гривень. Адміністративний збір можна сплатити карткою онлайн.

Як отримати довідку?

  1. Зайдіть на портал «Дія» та авторизуйтеся 
  2. Натисніть «Послуги» → «Довідки та витяги» → «Довідка з Державного реєстру речових прав»
  3. Заповніть онлайн-форму, зазначивши один з критеріїв пошуку: ПІБ, серія та номер паспорта, кадастровий номер, адреса майна, реєстраційний номер
  4. Сплатіть адміністративний збір 30 грн карткою на порталі

Запит на довідку про нерухоме майно опрацьовується 3-5 секунд і вона одразу зʼявляється в розділі «Замовлені документи» на порталі «Дія».

«До повномасштабного вторгнення послугою щорічно користувалося близько 1 млн українців. За місяць від запуску на порталі «Дія» довідку отримали майже 18 тисяч разів. 

Після 24 лютого реєстри призупинили роботу в цілях безпеки. З травня вони знову працюють. За цей час ми покращили послугу. Тепер отримати довідку можна всього за 5 секунд», – прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Проєкт реалізовано Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України за сприяння Програми EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східна Європа.