Домашній генератор: як розрахувати потужність

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Коли немає стабільного електропостачання, робота пристроїв неможлива. Тому важливо мати додаткові джерела енергії. Генератор — оптимальне рішення для життєзабезпечення будинку, коли світла немає довго.

Коли немає стабільного електропостачання, робота пристроїв неможлива. Тому важливо мати додаткові джерела енергії. Генератор — оптимальне рішення для життєзабезпечення будинку, коли світла немає довго. Головне, правильно його вибрати, врахувавши всі ключові параметри. Й особливу увагу варто приділити потужності, адже саме від неї залежить ефективність роботи.

Типи генераторів

Додаткові джерела енергії охоплюють генератор, спеціальну станцію, павербанки тощо. У кожного з них своє призначення і переваги — наприклад, ціна зарядної електростанції для дому співвідноситься із вартістю генератора. Але вони по-різному влаштовані: першу треба заряджати, другий сам виробляє енергію завдяки паливу.

Чи впорається пристрій зі своїми завданнями, залежить від потужності. Для зручності все різноманіття генераторів умовно поділяють на такі групи:

  • До 3 кВт. Такі моделі використовують як резервне джерело живлення. Вони забезпечують освітлення та роботу ключових приладів — холодильника, водяного насоса.
  • До 5 кВт. Ці версії також призначені для базових потреб, але вже здатні впоратись із більш тривалими відключеннями.
  • До 7 кВт. Оптимальний вибір для одночасного живлення декількох приладів.
  • До 10 кВт. Дає змогу всій родині одночасно користуватися необхідною технікою, опалювати приміщення.
  • Від 10 кВт. Такі потужні моделі можна використовувати в промисловості, для роботи кафе чи магазинів, життєзабезпеченні великого будинку.

Отже, вибір генератора прямо залежить від ваших завдань. А щоб точно розуміти ресурс пристрою, треба зробити такі кроки.

Як визначитись: рахуємо потужність

Перший крок — врахуйте всі необхідні вам електроприлади в будинку. Випишіть їх.

Другий — визначте, які саме прилади має живити генератор електроенергії обов’язково: холодильник, обігрівач, плита. А також — від чого можна відмовитись, наприклад, пилосос чи пральна машина.

Третій і останній крок — детальний розрахунок:

  1. Занотуйте потужність кожного окремого пристрою.
  2. Врахуйте освітлення. Кожна лампа — це додаткові 40–60 Вт.
  3. Якщо в оселі є індуктивні прилади, треба їхню потужність помножити на пусковий струм. Ці дані вказано в технічній документації або на наліпці під символом cos φ. Так, холодильник потужністю 300 Вт має коефіцієнт пускового струму 3. Тоді розрахунок виглядає так: 300 × 3 = 900. Остаточний результат – 900 Вт (або 0,9 кВт).
  4. Підрахуйте кінцеву суму. Це мінімально необхідне значення для вас. Додайте до нього ще 20%. Це необхідно для коректної роботи генератора. Найкращий режим – коли він працює на 40–80% від можливостей.

Яку б модель ви не вибрали, подбайте про заходи безпеки. Виробники докладно пояснюють в інструкціях, як користуватися приладом, у яких випадках варто встановити систему відводу газів. А для економії часу зверніть увагу на версії з функцією автоматичного керування.