Гайд з купівлі 14-дюймового ноутбука

Якщо ви шукаєте компактний лептоп, але не хочете жертвувати комфортом у режимі мультизадачності, очевидним вибором є 14-дюймова модель. Але на цьому пошуки гаджета не закінчуються: це складне завдання — розглянути всі важливі нюанси пристрою і купити те, що відповідає вашим вподобанням. Розповідаємо про фактори, на які варто звернути увагу.
Час роботи від батареї
Якщо ви плануєте працювати з пристроєм далеко від розеток, краще вибирати модель із запасом автономності не менше 7 годин. Ідеальний час роботи для будь-якого ноутбука становить понад 9 годин. Коли ви дивитеся на цей фактор, краще не довіряти виробнику наосліп, а пошукати сторонні джерела інформації — наприклад, відгуки покупців, які встигли протестувати пристрій у реальному використанні.
В інтернет-магазині Eldorado.ua можна підібрати ноутбуки з відмінною автономністю за вигідними цінами. Розділ з відгуками дасть змогу краще ознайомитися з можливостями майбутньої покупки та переконатися в правильності вибору. На всі моделі поширюється офіційна гарантія.
Серія та швидкість процесора
Центральний процесор — компонент, що має найбільший вплив на продуктивність ноутбука. Але вам не обов’язково вибирати найпотужнішу конфігурацію, щоб отримати приємний користувацький досвід. Розберемо найбільш поширені серії процесорів:
- Intel Core i5. Оптимальне поєднання ціни та продуктивності. Чіпи серії U вважаються найкращими, оскільки вони споживають мало енергії та відрізняються тривалою автономною роботою.
- Intel Core i7. Це крок уперед порівняно з процесорами i5. Тут максимум обчислювальної потужності, хоча вище енергоспоживання.
- AMD Ryzen 5 і 7. Складають пряму конкуренцію процесорам Intel Core i5 і i7. Крім високої продуктивності, ноутбуки, оснащені чипами Ryzen, коштують дешевше.
Тим, кому необхідний варіант для базових завдань, варто розглянути варіанти на Core i3 або Ryzen 3. Вони легко справляються з браузингом, відтворенням відео і запуском емуляторів ретроконсолей.
Пам’ять
Крім процесора, на чуйність і швидкість роботи впливають обсяг ОЗП і внутрішнього сховища. Є безліч моделей з 4 ГБ оперативної пам’яті, але рекомендується вибрати 8 ГБ. Якщо пристрій передбачає можливість апгрейда, цього буде достатньо на перший час. А якщо хочеться отримати все й одразу, оптимальний запас — 16 або 32 ГБ.
Щодо постійної пам’яті, то краще відразу орієнтуватись на 256 ГБ або більше. Сховище рано чи пізно заповниться, але так буде більше часу, перш ніж простору не вистачатиме. Краще вибрати для ноутбука SSD-накопичувач: це дасть змогу гаджету працювати втричі швидше.