Інвестиції в умовах кризи: як скласти відповідний портфель

Усі ми розуміємо, що у країні зараз криза. У цій статті хочемо розповісти вам про те, як за таких умов можна без будь-яких проблем скласти інвестиційний портфель. Це особливо допоможе тим інвесторам, які на даному ринку ще не мають досвіду взагалі або невеликого.
Отримати консультацію щодо грамотного оформлення інвестиційного портфеля, а також будь-яку іншу консультацію бізнесу, ви можете у нас на сайті.
Рівень доходів, а також зберігання коштів безпосередньо залежить від рівня ризиків. Найголовнішим правилом вашого успіху, а також досягнення цілей є те, як грамотно було складено інвестиційний портфель.
Перше та основне правило складання портфеля
Першим і найголовнішим правилом при складанні інвестиційного портфеля є те, що такий портфель обов’язково повинен диверсифікуватися по різних країнах, а також галузям. Це через те, що неможливо передбачити, в якій із країн надалі може бути державна криза.
Що таке інвестиційний портфель?
Інвестиційним портфелем є різні біржові інструменти, якими ви без проблем можете керувати для того, щоб зберегти свої кошти або примножити їх. Такими інструментами можуть бути облігації, акції, валюта, депозити, ПІФи та частки індексних фондів, нерухомість.
Звичайно, є велика кількість факторів, які взагалі не залежать від інвестора, але впливають на збереження та можливість збільшити прибуток. Саме через це питання щодо складання інвестиційного портфеля є настільки важливим. Чим продуманим буде цей хід, тим більша ймовірність уникнути непередбачуваної ситуації. Вся сутність формування такого портфеля полягає в тому, щоб максимально зменшити будь-які ризики та максимально зберегти кошти. При цьому немає нижнього, так і верхнього рівня обмежень на кількість активів.
Принципи формування інвестиційного портфеля
При формуванні портфеля насамперед необхідно визначитися з цілями та пріоритетами. Тоді ви легко зможете виявити, які інструменти вам підійдуть. Для цього не треба аналізувати всі інструменти, вам потрібно лише відповісти на кілька важливих питань:
- – Чого ви хочете досягти після того, як буде виконано інвестицію ваших коштів?
- – Якою сумою і в якій саме валюті ви зараз маєте вільно?
- – На який час ви можете вилучити ці кошти?
- – Чи є ймовірність того, що сума, яку ви збираєтеся вилучити, буде потрібна вам найближчим часом?
- – Чи поповнюватимете ви існуючий капітал і настільки часто?
- – Чи готові ви ризикнути вашими засобами чи деякою їхньою частиною?
Як скласти інвестиційний портфель?
Кожен надійний інвестиційний портфель складається із чотирьох частин, але якщо інвестор не має бажання працювати у певній сфері, то таку частину він може проігнорувати.
Перша частина – ліквідна – це гроші, які ви можете вилучити в будь-який необхідний момент для фінансування нових ідей або для того, щоб покрити деякі витрати.
Друга частина інвестиційного портфеля є найголовнішою – це інвестиційна частина. У ній є всі найважливіші інструменти з необхідними інвестора характеристиками.
Третя частина називається спекулятивною: вона має найменш важливе значення або може бути зовсім відсутнім.
І остання, четверта – захисна частина-. Це частина портфеля, яка застрахує вас від непередбачених ситуацій, тобто певного фінансового запасу. В ній знаходяться різні програми страхування, які за потреби забезпечать вас додатковими фінансами.
Портфель у валюті активів стабільних країн
Дуже важливо тримати свій інвестиційний портфель із валютою країн, які максимально стабільні. Насамперед це стосується валюти активів. Наприклад, якщо взяти фонди, куплені за рублі, які інвестують в акції компаній з Америки, то це правильний хід, тому що в результаті актив буде в доларах.
Від 10% портфеля тримати в інструментах грошового ринку
Ще одним важливим фактором є те, що треба хоча б 10% портфеля обов’язково зберігати у різних інструментах на грошовому ринку. Робиться це для того, щоб у разі «просідання» бізнесу завжди мати можливість зайти в активи. Також при цьому завжди треба пам’ятати про різницю курсів.
Жодного золота в портфелі при підвищенні ставок у США та ЄС
Остання важлива умова — це те, що якщо ставки збільшуватимуться у найбільших економіках, то у своїх портфелях краще не мати жодного золота. Якщо є перше підвищення, можна взяти інверсний біржовий фонд, який може допомогти дати більш-менш хороше економічне зростання, навіть якщо інші активи падають.
Найголовніше правило інвестицій у часи кризи, як і будь-якого антикризового портфеля – його довгостроковість
У той час, коли в країні криза і вам потрібно скласти антикризовий інвестиційний портфель, то найважливіша рекомендація тут — це довгостроковість: в ідеалі не менше 10 років. Криза через деякий період закінчиться, і просадка, яка була на початку, через кілька років буде лише незначною корекцією в графіці (у тому випадку, якщо у вас нормальні компанії).