Комітет Верховної Ради підтримав перейменування чотирьох сіл у Кам’янському районі

Богодарівка, Чубарівка, Зелений Гай та Слобідське можуть з’явитися на мапі Кам’янського району, якщо Верховна Рада ухвалить відповідні проєкти постанов.
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування окремих населених пунктів Дніпропетровської області, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови. Зокрема, ухвалено рішення щодо перейменування чотирьох сіл у Кам’янському районі:
- села Перше Травня на село Богодарівка;
- села Чкаловка на село Чубарівка;
- села Весела Роща на село Зелений Гай;
- села Суворовське на село Слобідське.
Загалом на засіданні 21 лютого 2024 року Комітет розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови та підтримав перейменування 18 населених пунктів на Дніпропетровщині, у зв’язку з необхідністю приведення їхніх назв у відповідність до вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Про це повідомляється на сайті установи.
Підтримані перейменування населених пунктів Дніпропетровської області:
Новомосковський район
- місто Новомосковськ на місто Самар;
- село Першотравенка на село Любомирівка;
Дніпровський район
- село Партизанське на село Орільське;
Криворізький район
- село Червоне Поле на село Поле;
- село Червоний Яр на село Яр;
- село Новокурське на село Щасливе;
Павлоградський район
- село Новомосковське на село Нове;
Синельниківський район
- село Возвратне на село Цибуляни;
- село Красне на село Долина;
- село Охотниче на село Вовче;
- село Первомайське на село Коржове;
- село Январське на село Січневе;
- село Першотравневе на село Злагода;
- село Надеждине на село Тихе.
Також Комітет ухвалив рішення доручити народним депутатам України – членам Комітету розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проєкти постанов Верховної Ради України про перейменування окремих населених пунктів та рекомендувати Верховній Раді України відповідні проєкти постанов прийняти в цілому.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Український інститут національної пам’яті підготував перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики, відповідно до закону про деколонізацію. До переліку увійшли 35 сіл, селищ та міст Дніпропетровщини, зокрема, 4 населені пункти Кам’янського району.