Молодий науковець з Кам’янського став призером міжнародного фестивалю в Тунісі

Вихованці обласної Малої Академії наук взяли участь у змаганнях «I-FEST». Це конкурс з фізики, екології, суспільних наук, комп’ютерних наук і математики, інженерії, біології, підприємництва та бізнесу.
Щороку у цих секціях зі своїми проєктами змагаються молоді дослідники і розробники з усього світу в туніському місті Монастір.
Загалом у 2023 році було 1500 учасників з 35 країн світу. Українці вибороли 3 золоті, 8 срібних, 7 бронзових та 2 почесні нагороди. Серед призерів – четверо вихованців Дніпропетровського відділення МАН.
Золоту нагороду отримав Даниїл Маментович, учень Криворізького Центрально-Міського ліцею. Він працював над моделюванням фішингової атаки на користувачів бездротової мережі.
Ще троє юних вчених стали срібними призерами. Один з них – Захар Писаревський, випускник Наукового ліцею ім. А. Лигуна у Кам’янському. Темою його проєкту стала абелева складність більярдної траєкторії у багатовимірному кубі. Хлопець дослідив нескінченні слова, що кодують більярдну траєкторію всередині одиничного багатовимірного куба.
Ще один срібний призер – учень Гімназії ім. Кирила та Мефодія Артем Веселов, який презентував проєкт «Застосування законів освітленості». Хлопець досліджував зменшення перепадів освітленості на автомобільних дорогах шляхом визначення оптимальних умов розміщення ліхтарів. Задачу розв’язував з урахуванням чутливості людського ока до світлових подразнень.
Також срібну нагороду отримав Давид Степаненко, учень Фінансово-економічного ліцею наукового спрямування при Університеті митної справи та фінансів Дніпровської міської ради. Він дослідив синтез біополімерів на основі кальцій альгінату. Його робота описує процес створення іноваційнного матеріалу для пакування продуктів харчування і покликана допомогти вирішити екологічні проблеми.
«Ці перемоги вкотре доводять, що освіта в Україні – на високому рівні. Наш колектив спрямовує усі свої сили, щоб знайти таких обдарованих дітей і допомогти їм розкрити свій потенціал, показати свої вміння не тільки на українських наукових майданчиках, а й на світових. Такі перемоги – це спільна робота талановитих дітей, їхніх вчителів та науковців. Ми прагнемо, щоб наші учні знайшли себе і працювали на Україну в майбутньому», – поділилася своїми враженнями Наталія Тягло, директорка КПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» ДОР.
Нагадаємо, що раніше Захару Писаревському було призначено президентську стипендію.