На Блакитному озері під Кам’янським знищили природну зону та молодий ліс

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Все менше природних місць для відпочинку з вільним доступом лишається на територіях навколо Блакитного озера поряд з Кам’янським. Одне з них, що було розташовано у береговій зоні між комплексом «Афіни» та вейк-парком «Блакитне озеро», – знищено. Під «роздачу» проміж іншого потрапили і насадження сосен.

Схоже, підприємці, що якимось чином оформили власність на землю з лісом у береговій зоні, готуються приймати відпочивальників, яких, враховуючи переселенців, цього року в нашій області побільшає.

Як розповідають місцеві, роботи зі знищення кореневої системи дерев розпочалися ще восени минулого року, коли тут почали викопувати глибокі рови. Минулого тижня на березі з’явилася будівельна техніка, за допомогою якої земельну ділянку розрівняли, а до неї проклали дорогу, знищивши молоді сосни (їх просто знесли та вдавили у пісок).

Відтоді у цьому місці не вщухають бензопили. Так і сьогодні, 1 травня, від ранку двоє молодиків розчищують зону біля води, під корінь спилюючи молоді сосни, тополі та іншу рослинність, що мала необережність вирости на приватному узбережжі.

Тож, схоже, безкоштовно відпочивати з палатками у цьому місці більше можливим не буде. 

До речі, згідно з даними Міндовкілля, п’ята частина заповідного фонду України відчула на собі наслідки бойових дій. Під загрозою знищення опинилися близько 600 видів тварин та близько 750 видів рослин та грибів. Тому саме зараз всім нам вкрай важливо берегти те, що залишилося. Та, на жаль, не всі це розуміють.

Якщо заглибитися в інформацію з відкритих джерел та історичні дані Держгеокадастру (повноцінний доступ до якого було закрито «у зв’язку з військовим станом»), то можна побачити, що територія, про яку йде мова, розташована на землях Петриківської громади Дніпровського району.

Свого часу чимала земельна ділянка берегової зони з лісом була розділена між трьома фізособами, які зареєстрували власність на землю майже в однаковий проміжок часу у Петриківському районному нотаріальному окрузі з датою на 2019 рік.

Землевпорядні роботи тут виконував один інженер, це Костюкова Олена. Право власності на земельні ділянки з кадастровими номерами 1223780800:03:001:1159, 1223780800:03:001:1157, 1223780800:03:001:1158 та площею 1,73 га (у всіх трьох випадках) було зареєстровано за Анатолієм Мельником, Галиною Костюченко та Дмитром Бровою.

Цікаво і те, що нормативна грошова оцінка однієї із земельних ділянок, від якої залежать податки, розмір орендних виплат та ціна землі, склала… 8 760 гривень 29 копійок.

Ми не беремося щось казати про законність процедур, якими ці земельні ділянки передавалися, але питання виникають, тим паче, що тут був ліс.

Взагалі землі навколо Блакитного озера мають доволі вибіркове призначення: у якихось випадках «рекреаційне», в якихось – «сільськогосподарське», а ділянки, про які йдеться у даному матеріалі, відвели як «землі житлової та громадської забудови».

Від чого залежать первинні рішення про відведення земель та їхня належність – питання досить цікаве.